Artykuły

Wiele kobiet ma problemy z powodu trudnego do spalenia tłuszczu odkładającego się na brzuchu, rękach, plecach lub w innych jeszcze indywidualnie przypisanych nam przez organizm miejscach. Przy takich skłonnościach tradycyjne modelowanie sylwetki za pomocą diety i ćwiczeń nie przyniesie rezultatów. Dlatego z takim problemem warto udać się do gabinetu kosmetologa na specjalistyczne zabiegi wyszczuplające, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach naszego ciała, z którymi nie mogłyśmy poradzić sobie w klasyczny sposób. Często dodatkowym efektem jest ujędrnianie skóry i poprawienie jej ogólnej kondycji.

...continue reading

9 komentarzy

Wirus HPV jest to wirus brodawczaka ludzkiego, który przenoszony jest podczas kontaktów seksualnych. Znanych jest około 120 odmian wirusa HPV, a ponad 40 z nich przekazywanych jest tylko drogą płciową. Dzieli się je na niskoonkogenne, które odpowiedzialne są za powstawanie zmian brodawkowatych narządów rozrodczych, które określane są jako kłykciny kończyste oraz na wysokoonkogenne, które odpowiedzialne są za nowotwory narządów moczowo-płciowych takich jak rak szyjki macicy, odbytu, pochwy czy sromu, a także gardła i języka. Bardzo często objawy wirusa HPV nie są możliwe do zauważenia, gdyż z wielu przypadkach wirus brodawczaka przebiega bezobjawowo i należy wykonać odpowiednie testy HPV.

...continue reading

Z nadmiernym owłosieniem boryka się wielu mężczyzn, ale również i kobiet. Sprawcami tutaj są głownie problemy hormonalne lub predyspozycje genetyczne, jednak trzeba przyznać że jest to bardzo uciążliwy i kłopotliwy problem, który skutecznie potrafi odebrać pewność siebie. Bolesne zabiegi wyrywania owłosienia za pomocą wosku czy inne, bardzo nieprzyjemne metody depilacji mogą już spokojnie iść w zapomnienie, odkąd na rynku pojawiła się depilacja laserowa, raz na zawsze kończąca problem z nadmiernym owłosieniem! Depilacja laserem to same korzyści, dlatego warto zapoznać się z tematem.

...continue reading

2 komentarze

Mimo wymyślnych trendów oraz wielu możliwości upiększenia bądź skorygowania swojej urody warto przypatrzeć się krótkim, ale dosyć ważnym zabiegom, które możemy zrobić za równo w salonach kosmetycznych jak i same w domu. Jednym z nim jest dość istotny w naszym wyglądzie zabieg henny brwi. Pomimo tego, iż na co dzień nie każdy zwraca uwagę na ten szczegół to, brwi ogrywają kluczową rolę w naszej mimice dlatego też warto o nie zadbać.

...continue reading

Zmagając się z chorobą skóry w postaci przewlekłego trądziku, warto postawić na profesjonalną kurację lekami do ustnymi, które są dużo bardziej skuteczne niż preparaty do stosowania zewnętrznego. Powodują one jednak wiele skutków ubocznych, które trzeba znać, zanim podejmie się decyzję o przyjmowaniu tych leków. Przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych tabletek na trądzik na receptę. ...continue reading

Dłonie i paznokcie przyciągają wzrok i w znaczący sposób wpływają na atrakcyjność drugiego człowieka. Zadbane paznokcie są niezmiernie ważnym elementem kobiecej urody. Wiele mówią na temat człowieka - jego zdrowia, trybu życia, higieny. Zmiany w wyglądzie płytki paznokciowej często sygnalizują jakiś problem zdrowotny.

Zdrowe paznokcie, czyli jakie? Na pewno pozbawione przebarwień - mlecznobiałe, o gładkiej strukturze (nie rozdwajające się), mocne i nie łamliwe, a do tego gładkie i lśniące.

Niestety nie każdy otrzymał od natury dar, jakim są mocne, zdrowe paznokcie. Niektórzy, aby otrzymać trwałe i zadowalające rezultaty muszą włożyć odrobinę wysiłku w pielęgnację.

Jak mieć długie paznokcie? Warto sięgnąć do starych sprawdzonych, domowych sposobów pielęgnacji.

...continue reading

Przebarwienia na twarzy zawsze sugerują nam, iż z naszą skórą dzieje się coś złego. Mogą być to sygnały chorób oraz uczuleń. Aczkolwiek w większości przypadków czerwone plamy na twarzy pojawiają się, gdy na skórze zachodzą zmiany trądzikowe, bądź oparzenia spowodowane przez Słońce. Plamy na twarzy jest ciężko zniwelować poprzez zastosowanie kosmetyków, w szczególności gdy są one bardzo rozległe. W takich przypadkach skuteczną metodą pozbycia się tego problemu, będzie poddanie się specjalistycznym zabiegom.

...continue reading

Na świecie jest wiele osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek, czy to podczas wędrówek, czy nad wodą. Niestety, wiele z nich woli z niego zrezygnować z powodu... owadów. Meszki, gzy, komary - to tylko niektóre z owadów, które mogą powodować trudno gojące się i bardzo uciążliwe ukąszenia. Choć istnieje wiele preparatów, które pozwalają radzić sobie z efektami kontaktu z owadami, to jednak dobrze jest znać również domowe sposoby na ukąszenia - często równie skuteczne, szybsze, a przede wszystkim o wiele bardziej naturalne, a co za tym idzie - zdrowsze dla ludzkiego organizmu.

...continue reading