Artykuły

Łupież pstry to uciążliwa dolegliwość, która pojawia się najczęściej w okolicach lata, a więc wówczas kiedy panują wysokie temperatury sprzyjające wzmożonej potliwości. Problem ten dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku i bardzo często stanowi ogromne źródło kompleksów, odbierając chorym pewność siebie.

...continue reading

2 komentarze

Body wrapping - kosmetyki naturalne wyróżnia jako podstawę w leczeniu cellulitu. Dzięki nim skóra pozostaje bezpieczna - bez narażania na wysuszenie czy niszczenie warstwy ochronnej naskórka. Domowe metody kuracji antycellulitowej zostały w ostatnich latach zdominowane przez body wrapping - kosmetyki wnikają głęboko w skórę i uwalniają cenne, regenerujące składniki. Na czym dokładnie polega body wrap? Jak przygotować się do zabiegu? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

...continue reading

3 komentarze

Rumień to przyczyna licznych kompleksów oraz wyjątkowo nieprzyjemnych dolegliwości. Zaczerwienienia w połączeniu z pieczeniem oraz wrażliwością są wyjątkowo uciążliwe. Rumień u dorosłych w skrajnych przypadkach prowadzi aż do łuszczenia się skóry, co w konsekwencji może powodować rany oraz trwałe ślady na policzkach i w okolicy nosa.

...continue reading

6 komentarzy

Boczki są fałdami tkanki tłuszczowej, które zlokalizowane są w obszarze bioder oraz tuż nad nimi. Znajdują się po bocznych stronach brzucha. W wielu sytuacjach pozbycie się określonego problemu jest niezwykle skomplikowane. Określona tkanka tłuszczowa potrafi sprawić duże problemy. Niejednokrotnie zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna to działania niewystarczające.

...continue reading

3 komentarze

Gęste włosy to marzenie większości ludzi, ponieważ zadbane kojarzą się ze zdrowiem, luksusem i dobrobytem. Jeśli nie możemy sobie poradzić z ich ciągłym osłabieniem i wypadaniem, to warto udać się do specjalisty na zabieg, dzięki któremu odbudujemy włosy i dobre samopoczucie. Jednocześnie pamiętajmy, że wypadające włosy mogą być sygnałem wielu zaczynających się schorzeń, niekoniecznie związanych ze skórą głowy.

...continue reading

4 komentarze

Pojawienie się problemu podwójnego podbródka dotyczy coraz większej liczby ludzi. Nie zawsze powodowany jest on nadwagą i związanym z nią nadmiernym rozrostem tkanki tłuszczowej. Drugi podbródek u szczupłej osoby to nie rzadkość. W 2015 roku Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Dermatologicznej uznało podwójny podbródek za najczęściej zgłaszany problem korekcyjny. Drugi podbródek lub podwójny podbródek to dwa problemy, które dotykają większości dojrzałych ludzi. Na szczęście da się je rozwiązać skutecznie.

...continue reading

Trycholog jest specjalistą zajmującym się diagnozą oraz terapią problemów zdrowotnych związanych ze skórą głowy oraz włosami. Nie jest lekarzem, ale jego szeroka wiedza pozwala na holistyczne spojrzenie na konkretny problem pacjenta, który znajduje się pod jego opieką. Trycholog nie tylko diagnozuje choroby, ale wykonuje również proste zabiegi lecznicze. Jeżeli jednak uzna, że schorzenie występujące u pacjenta wymaga leczenia u lekarza medycyny, np. endokrynologa, wraz z diagnozą kieruje go do specjalisty o odpowiedniej specjalizacji. Wypadanie włosów, przyczyny ich osłabienia oraz problemy ze skórą głowy mogą być objawami wielu chorób.

...continue reading

5 komentarzy

Implanty zębowe to tak naprawdę śruby (najczęściej tytanowe), które są podstawą do umocowania korony protetycznej, czyli sztucznego zęba. Implanty wszczepiane są w kość, poprzez zabieg chirurgiczny, polegający na wywierceniu odpowiedniego otworu, w którym mocowana jest śruba. Po zakończeniu procesu implant zęba pozostaje niewidoczny.

...continue reading

Czym jest cellulit?

Cellulit wyglądem przypomina pomarszczoną pomarańczę i zwykle występuje w okolicy uda. Tworzy się, gdy tkanka tłuszczowa głęboko w skórze przesuwa się w kierunku tkanki łącznej.

Szacuje się, że ponad 85 procent wszystkich kobiet w wieku 21 lat i starszych ma cellulit. To nie jest tak powszechne u mężczyzn.

Cellulit może rozwijać się na udach, ponieważ obszar ten ma naturalnie więcej tkanki tłuszczowej.

Czynniki ryzyka rozwoju cellulitu:

...continue reading