Czym jest lipodystrofia i kogo dotyczy?

Dbające o swoje ciało kobiety doskonale wiedzą jak robić peelingi. Jak się jednak okazuje, można stosować je nie tylko wtedy, gdy po prostu chcemy zapewnić skórze trwałą gładkość, lecz również warto ich używać, gdy do pokonania jest jakiś konkretny problem, taki jak na przykład cellulit. W jaki sposób zrobić dobry peeling do ciała?

Co to jest cellulit?

Większość z nas pewnie już miała do czynienia z cellulitem. Co prawda, zapewne nie każdy doświadczył go na własnej skórze, jednak każdy gdzieś, kiedyś widział skórę z cellulitem.

O cellulicie, przez profesjonalistów nazywanym lipodystrofią, mówimy w sytuacji, gdy skóra zaczyna się marszczyć wskutek działania tłuszczu. Jak to dokładnie przebiega? Zaczyna się od tego, że pod warstwą skóry pojawia się duża warstwa tłuszczu. Następnie tłuszcz ten szuka gdzieś dla siebie miejsca. Zwykle, zaczyna on po prostu równomiernie lokować się pod skórą. Jednakże, kiedy mamy do czynienia z lipodystrofią, to skóra nie jest w stanie odpowiednio się rozciągać. Dlatego też tłuszcz nie może lokować się tak jak zwykle, przez co zaczyna go być w niektórych miejscach więcej, a w niektórych mniej. Takie bardzo nierównomierne rozłożenie tłuszczu sprawia, iż na skórze powstają fałdy i zagłębienia.

Krem na cellulit Vialise bez parabenów i alkoholuCo stosować na cellulit?

Nie ma wątpliwości, że lipodystrofia, choć nie jest chorobą, to nie jest też niczym pożądanym. Na szczęście, wiele jest możliwości podjęcia walki z pomarańczową skórką. Na pierwszym miejscu, trzeba wspomnieć o podstawowym środku jakim jest krem na cellulit. Posiadające właściwości regeneracyjne serum na cellulit prowadzi do odrodzenia się włókien kolagenowych, znajdujących się w ludzkiej skórze. Kiedy odrodzą się owe włókna to skóra powoli nabierze sprężystości. Dzięki temu zgromadzony pod warstwą skóry tłuszcz zaczyna rozkładać się pod nią dokładnie tak, jak powinien. Ponadto, krem na cellulit ma czasem właściwości rozkładające tłuszcze, przez co wpływa nie tylko na skórę, lecz również na bezpośrednią przyczynę lipodystrofii.

Krem antycellulitowy Vialise to idealna odpowiedź na ten problem. Naturalny skład kremu opiera się na wyeliminowaniu

 • alkoholu,
 • konserwantów,
 • parabenów,
 • silikonów.

Dzięki temu można w naturalny sposób ujędrnić skórę i rozbić lipidy, w czym pomoże ekstrakt z morskich alg. Nawilżenie i wygładzenie osiągane jest dzięki zawartości ekstraktów:

 • z bluszczu,
 • ruszczyka kolczastego,
 • bylicy boże drzewko,
 • kasztanowca.

Stosowanie serum na cellulit Vialise przez kilka tygodni pozwoli na redukcję cellulitu do minimum – byś mogła cieszyć się gładką i piękną skórką każdego dnia!

Jak zniszczyć cellulit?

Niewątpliwie, nie każda kobieta skazana jest na lipodystrofię. Co prawda, dotyczy to większości pań, to jednak cellulitu można uniknąć. Jeśli zastanawiasz się, jak zwalczyć cellulit, postaw na sprawdzone i skuteczne sposoby!

Wydaje się, że aby nie mieć z lipodystrofią do czynienia, trzeba przede wszystkim dobrze się odżywiać. Najlepsza dieta na cellulit zakłada rezygnację z tłuszczów i słodyczy.

Co więcej, aby nie musieć wydawać ciężko zarobionych pieniędzy na serum na cellulit warto po prostu żyć w taki sposób, aby każdego dnia znajdować choć chwilę na trening fizyczny. Ćwiczenia na cellulit powinny być obowiązkowo wykonywane każdego dnia. Zdrowy tryb życia i odpowiednie kosmetyki to przepis na to, by redukcja cellulitu przebiegała szybko i w przyjemny sposób.

6 thoughts on “Czym jest lipodystrofia i kogo dotyczy?

 1. Kaja3833

  " Zdrowy tryb życia i odpowiednie kosmetyki to przepis na to, by redukcja cellulitu przebiegała szybko i w przyjemny sposób. " no pewnie, żeby być pięknym to trzeba nie tylko wiedzieć jak się pozbyć cellulitu ale też wdrożyć to w życie i zawsze już się do tego stosować. Czyli trzeba się zmienic.

  Reply
  1. miśka

   Gdyby to było takie proste.. :- )
   Redukcja cellulitu to jednak żeby była skuteczna , musi trwać kilka miesięcy. A potem tak jak mówisz , trzeba się pilnować!

   Reply
 2. karolka

  To że skuteczne zabiegi na cellulit dla jednego nie znaczy że dla mnie będą. To samo jest z kremami i cwiczeniami i dietami.. do kazdej sprawy tzreba podjesc indywidualnie. Ja na masaże itd. nie mam czasu, ale ćwiczenia na cellulit i dietę mam i stosuję i efekty są. Dla każdego cos innego!

  Reply
  1. goyya

   Masz rację, oczywiście. Ale część sposobów na cellulit jest uniwersalna - jak np. peelingi jakimiś szczotkami czy rękawicami . To działa ale raczej powiedziałabym że nie każdy to poprostu lubi i chyba nie musi się wtedy zmuszać za bardzo ; - ) Mi np. pasuje vialise ale wiem że komuś może się cos w nim nie podobac 😉

   Reply
  1. Dorrtotk

   Jak będziesz systematyczna to już po tygodniu zobaczysz różnicę. Używasz jakichś kremów antycellulitowych? Spróbuj może z tym vialise o którym jest wspomniane w artykule. No bo musisz też dbać o skórę od zewnątrz.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 − 63 =