Depilacja laserowa – nowoczesny i dobry trend

Depilacja laserowa jest aktualnie najskuteczniejszym sposobem usuwania nadmiernego owłosienia. To też bezpieczna i komfortowa technologia, dzięki której nie musimy zmagać się z tak uciążliwym odrastaniem włosków. Laser, używany powszechnie dziś w dermatologii estetycznej wprowadził nas w XXI wiek, gdy usuwanie owłosienia stało się nie tylko bezpieczne, ale i trwałe.

Depilacja laserowa urządzeniem Vectus różni się od tego zabiegu wykonywanego jeszcze parę lat temu. Laser wyposażony jest w czytnik poziomu melaniny zawartej w skórze. Do skóry przykłada się w kilku miejscach głowicę, na ekranie urządzenia pojawia się paleta ze wszystkimi odcieniami skóry, do nich dopasowuje się własny, indywidualny kolor. Takie badanie trwa raptem kilka sekund, a gwarantuje idealne wykonanie zabiegu.

Do zabiegu depilacji laserowej należy się przygotować. Co najmniej na pół roku przed zabiegiem trzeba zrezygnować z kuracji retinoidami. Najlepiej na miesiąc przed zabiegiem zaprzestać wykonywania samodzielnie depilacji. Trzy tygodnie przed zabiegiem powinno się zaprzestać używania wszelkich specyfików z retinoidami. Na dwa dni przed depilacją należy odstawić leki i zioła o działaniu fototoksycznym i fotoalergicznym. Na kilka tygodni przez zabiegiem zaprzestajemy opalania się w naturze i w solarium. Jeżeli wcześniej użyjemy samoopalacza, należy odczekać, aż do całkowitego ustąpienia opalenizny.

Czytaj także: Zabiegi depilacyjne w Gdańsku

Depilacja laserowa jest bezbolesna. Jedyne odczucie pojawia się, gdy głowica lasera dotyka skóry, odczuwa się wtedy lekkie ukłucie, które można porównać do regulacji brwi wykonywanej w gabinecie kosmetycznym. Odczuwa się również impuls każdego "strzału" lasera, jest to jednak w znacznym stopniu reakcja mimowolna, w ślad za piknięciem urządzenia.

Zabieg depilacji laserowej nie jest niestety zabiegiem jednorazowym. Nie wszystkie włosy przecież rosną jednocześnie. Na wiązkę światła lasera najlepiej reagują włoski w fazie wzrostu. Inne, będące w stanie "uśpienia", posiadają na tym etapie za mało melaniny, aby mogły zareagować na światło lasera. Dlatego zabieg depilacji laserowej powtarza się raz w miesiącu przez pierwsze pół roku, później już tylko raz w roku. Żaden z zabiegów nie gwarantuje nigdy usunięcia włosów w 100%. Choćby ze względu na zróżnicowaną ilość melaniny.

Jest kilka przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Są nimi różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, zespół nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów. Po zabiegu mogą pojawić się podrażnienie oraz lekki obrzęk okołomieszkowy ustępujący jednak już po kilku godzinach. A ponadto po zabiegu, przez jakiś czas należy unikać: nadmiernie gorących kąpieli, pływania w każdym akwenie, sauny bez względu na jej rodzaj, stosowania balsamów, kremów, innych preparatów produkowanych na bazie alkoholu. Przez minimum dwa tygodnie po zabiegu depilacji laserowej nie powinno się wykonywać zabiegu złuszczania naskórka i peelingu. A co najmniej przez okres trzech tygodni po zabiegu w żadnym wypadku nie wolno się opalać, ani stosować samoopalaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 2 =