Depilacja Vectus – nowoczesny laser

Już w czasach starożytnych kobiety usuwały zbędne owłosienie. Wtedy stosowały w tym celu miód, ogień bądź brzytwę. Dzisiaj nie musimy już sięgać po tego rodzaju akcesoria i cierpieć przy niezwykle bolesnych zabiegach bowiem istnieje szereg sposobów na skuteczne usuwanie niechcianych włosków. Najpopularniejszą metodą pozostaje nadal tradycyjna maszynka do golenia. Jest to sposób najtańszy, ale też najmniej skuteczny. Przede wszystkim depilacja przebiega bardzo długo i należy ją przeprowadzać co kilka dni – współczesne kobiety absolutnie nie mają na to czasu.

Właśnie dlatego wymyślono inne metody: kremy do depilacji, które daj większy komfort wykonania zabiegu natomiast efekty również są krótkotrwałe czy wosk. Zabieg przy jego użyciu cieszy się większa popularnością, bo i efekty są dłuższe – utrzymują się około trzy tygodnie. Warto jednak zauważyć, że depilacja woskiem nie jest dla wszystkich. Przede wszystkim nie powinny z niej korzystać osoby o niskim progu bólu oraz bardzo wrażliwej skórze.

Dzisiaj coraz większa popularnością cieszy się też depilacja laserowa. Jej zalety poznano już niemal na całym świecie, w stanach Zjednoczonych jest to najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach dermatologicznych bądź klinikach medycyny estetycznej. Depilacja laserowa pozwala usunąć włoski raz na zawsze, bez ryzyka ich ponownego odrośnięcia. Warto opisać tą metodę szerzej bowiem wydaje się, że zainteresowanie ta innowacyjną technika nie słabnie. Usuwanie zbędnego owłosienia przebiega w kilku seriach a każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Nie jest zbyt bolesny jednak osoby o niskim progu bólu powinny raczej zdecydować się na klinikę, w której depilacja przebiega przy użyciu lasera Vectus. Ten ma wbudowaną głowicę z systemem chłodzącym, który jest naturalnym znieczulaczem. Co więcej, system chłodzący zapobiega poparzeniu skóry w wyniku emisji wiązek światła, przez co usuwanie włosków przebiega w pełnym bezpieczeństwie.

Depilacja laserem dedykowana jest wszystkim tym, którzy narzekają na zbędne owłosienie. Zabieg można wykonywać na każdej partii ciała: w okolicach bikini, na pośladkach, pod pachami, na kończynach dolnych i górnych, ramionach, plecach czy twarzy.

Przeciwwskazaniem jest przede wszystkim infekcja skóry, otwarta rana, stany zapalne, choroby skóry, takie jak bielactwo, grzybica czy łuszczyca. Lekarz nie wykona zabiegu także cukrzykom, kobietom w ciąży, chorym na epilepsję czy przyjmujące leki z pochodnymi witaminy A.

Z reguły wystarcza kilka zabiegów (3-5), by już na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranej części ciała. Dermatolodzy zalecają natomiast profilaktyczne wykonanie depilacji laserowej raz na rok w przypadku wąsika nad górną wargą. To tak naprawdę jedyne miejsce, w którym włoski rosnąć mogą w wyniku zaburzeń hormonalnych, mogą więc pojawić się ponownie poprzez wpływ zupełnie innych hormonów. Na pozostałych obszarach ciała włosy usuwa się skutecznie aż w 99%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 89 = 93