Co jest dobre na cellulit na udach?

Czym jest cellulit?

Cellulit wyglądem przypomina pomarszczoną pomarańczę i zwykle występuje w okolicy uda. Tworzy się, gdy tkanka tłuszczowa głęboko w skórze przesuwa się w kierunku tkanki łącznej.

Szacuje się, że ponad 85 procent wszystkich kobiet w wieku 21 lat i starszych ma cellulit. To nie jest tak powszechne u mężczyzn.

Cellulit może rozwijać się na udach, ponieważ obszar ten ma naturalnie więcej tkanki tłuszczowej.

Czynniki ryzyka rozwoju cellulitu:

  • Wiek
  • Estrogen
  • Historia rodzinna
  • Zapalenie tkanki
  • Zwiększona tkanka tłuszczowa spowodowana przyrostem masy ciała
  • Utrata kolagenu
  • Słabe krążenie (częsty problem w nogach)
  • Zły drenaż limfatyczny
  • Przerzedzenie naskórka (zewnętrzna warstwa skóry).

Podczas gdy cellulit na udach może być frustrujący, to pod względem ogólnego stanu zdrowia, nie ma nic złego wynikającego z jego posiadania. Mimo to zrozumiałe jest, że wiele kobiet chce się go pozbyć.

Istnieje szereg domowych środków zaradczych i ćwiczeń, które obiecują to zrobić.
Domowe środki na cellulit

Oto kilka z domowych środków, które mogą pomóc zmniejszyć cellulit.

Masaż

Jednym obiecującym lekarstwem jest masaż. Można to zrobić w domu lub przy pomocy profesjonalnego masażysty. Masaże mają wiele korzyści dla ciała i umysłu, ale możesz też cieszyć się zredukowanym cellulitem z uda.

Masaż może redukować cellulit poprzez poprawę drenażu limfatycznego. Może również pomóc w rozciąganiu tkanki skórnej, co z kolei może pomóc w rozciąganiu wgłębień w cellulicie.

Kremy do masażu takie jak Vialise oferują te same korzyści, ale kluczowym elementem jest proces masowania. Nawet dobry krem na cellulit nie sprawi, że cellulit zniknie sam.

Ponadto, wiedz, że jeden masaż nie pomoże, jeśli chodzi o cellulit. Musisz powtarzać proces konsekwentnie, aby osiągnąć i utrzymać pożądane rezultaty.

Bioaktywne peptydy kolagenowe

Być może już jesteście nieufni wobec obietnic, które uzupełniają producenci, dotyczących zmiany ciała za pomocą szybkich rozwiązań.

Jednak w jednym z badań stwierdzono poprawę cellulitu u kobiet przyjmujących bioaktywne peptydy kolagenowe. Suplementy te były podawane kobietom zarówno w zdrowych, jak i niezdrowych wagach przez okres sześciu miesięcy. Ogólnie odnotowano spadek cellulitu na udach.

Chociaż wyniki są interesujące, potrzeba więcej badań, aby potwierdzić rolę suplementu w poprawie cellulitu.

Samoopalacze

Być może bardziej opłacalnym sposobem na zmniejszenie cellulitu jest zastosowanie samoopalacza. Cellulit jest często nieco mniej widoczny w ciemniejszych odcieniach skóry. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, złuszcz swoje uda przed nałożeniem samoopalacza, aby zapewnić bardziej równomierną aplikację.
Unikaj opalania się w słońcu lub na solarium, prowadzi to do innych problemów skórnych, takich jak przedwczesne starzenie się i ewentualnie rak skóry.

Pij więcej wody

Woda pitna to kolejna niedroga opcja, która może pomóc w zwalczaniu cellulitu. Nie tylko utrzymuje nawodnienie, ale także pomaga usunąć toksyny, które mogą prowadzić do gromadzenia się tłuszczu. Woda może również wspomagać krążenie i przepływ limfatyczny.

Zobacz też: Złoty środek na pomarańczową skórkę – Balsam na cellulit

Zmiany w stylu życia są najlepszym rozwiązaniem.

Niestety, według American Society for Dermatologic Surgery nie ma sposobu, aby zapobiec cellulitowi. Jest on powszechny, a ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem i niektórymi wyborami dotyczącymi stylu życia.

Chociaż nie możesz kontrolować swojego wieku, możesz wprowadzić pewne zmiany w swoim stylu życia, które pomogą zmniejszyć ilość cellulitu na udach.

Porozmawiaj ze swoim dermatologiem, jeśli interesują Cię profesjonalne zabiegi zmniejszające cellulit. Niektóre zabiegi, takie jak laseroterapia, mogą pomóc, ale nie całkowicie usuwają cellulit na udach.

Ważne również wiedz, że wyniki jakiegokolwiek działania lub zabiegu nie są trwałe, prawdopodobnie będziesz musiał powtórzyć proces, aby stale zmniejszać cellulit na udach. Najmniej kosztownym sposobem będzie regularne stosowanie kremów do masażu takich jak Vialise.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 35 = 44