Co jest dobre na przeczyszczenie jelit?

Jelita to istotny narząd w ludzkim organizmie. To w nich odbywa się proces wchłaniania. W jelicie grubym znajduje się ponadto flora bakteryjna, która jest niezbędna do tego, by proces defekacji odbywał się w sposób prawidłowy. Jakie produkty są dobre w oczyszczaniu jelit? Według ostatnich badań zły stan flory bakteryjnej może się przyczyniać również do takich chorób jak depresja. Tym bardziej warto zadbać o to, by jelita były w jak najlepszym stanie.

Co na jelita w momencie, gdy pojawią się dolegliwości? Przede wszystkim należy poprawić ich stan poprzez zastosowanie odpowiedniej diety. Polega ona na wprowadzeniu odpowiedniej ilości warzyw i owoców, najlepiej w formie surowej. Dopuszczalne jest również picie świeżo wyciskanych soków, ponieważ one również zawierają dużą ilość błonnika. To powinno wspomóc działanie całego systemu.

W przypadku, gdy w miarę sprawna defekacja nie jest możliwa, konieczne jest zastosowanie innych metod (więcej info o nich tutaj: http://pokonajcholesterol.net.pl/cholesterol/zlogi-w-jelitach-jak-sie-pozbyc.html). Przeczyszczanie jelit może sprawić, że dalsze oczyszczanie będzie o wiele skuteczniejsze. W jaki sposób można to zrobić? Przede wszystkim najpierw warto zastosować naturalne metody. Jedną z nich jest napar z kory kruszyny. Wchodzi ona w skład popularnego preparatu o nazwie senes. Jej działanie jest jednak dosyć gwałtowne, dlatego jej zastosowanie powinno być wyjściem ostatecznym. Nie należy również zażywać kruszyny zbyt często. Może to spowodować jeszcze gorsze problemy z układem trawiennym. Co na jelita, jeśli ta metoda nie będzie działać?

Przeczyszczanie jelit można również osiągnąć poprzez zastosowanie lewatywy. Należy jednak pamiętać, że ta metoda ma minusy. Nie zawsze po jednej lewatywie da się osiągnąć zamierzony efekt. W tym celu lepiej jest udać się na zabieg nazywany hydrokolonoterapię. Polega ona na przepłukaniu jelita wodą pod ciśnieniem. U wielu osób dało to bardzo wymierne rezultaty w postaci usunięcia tak zwanych kamieni kałowych. Nie można jednak zastąpić hydrokolonoterapią regularnego i zdrowego trybu życia. Jeśli dawne nawyki nie zmienią się, doprowadza to do powstawania kolejnych złogów.

One thought on “Co jest dobre na przeczyszczenie jelit?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 40 = 46