Domowe sposoby na długie paznokcie

Dłonie i paznokcie przyciągają wzrok i w znaczący sposób wpływają na atrakcyjność drugiego człowieka. Zadbane paznokcie są niezmiernie ważnym elementem kobiecej urody. Wiele mówią na temat człowieka - jego zdrowia, trybu życia, higieny. Zmiany w wyglądzie płytki paznokciowej często sygnalizują jakiś problem zdrowotny.

Zdrowe paznokcie, czyli jakie? Na pewno pozbawione przebarwień - mlecznobiałe, o gładkiej strukturze (nie rozdwajające się), mocne i nie łamliwe, a do tego gładkie i lśniące.

Niestety nie każdy otrzymał od natury dar, jakim są mocne, zdrowe paznokcie. Niektórzy, aby otrzymać trwałe i zadowalające rezultaty muszą włożyć odrobinę wysiłku w pielęgnację.

Jak mieć długie paznokcie? Warto sięgnąć do starych sprawdzonych, domowych sposobów pielęgnacji.

Domowe sposoby na długie paznokcie

- olejek rycynowy

Uniwersalny środek, który świetnie działa nie tylko na paznokcie, ale i na włosy czy skórę. Stosuje się go w niezwykle prosty sposób. Należy podgrzać niewielką ilość olejku i moczyć w cieczy paznokcie przez kilkanaście minut. Już po tygodniu takiej kuracji dostrzeżemy zaskakujące efekty.

Olejek rycynowy koi i regeneruje skórę dłoni, a tym samym wzmacnia paznokcie;

- sok z cytryny z oliwą z oliwek

Łatwy sposób aplikacji oraz dostępność produktów sprawiają,  że tę metodę wybiera wiele kobiet.

Na czym polega? Należy wymieszać kilka kropli cytryny z łyżką oliwy z oliwek. Mieszanką dokładnie posmarować paznokcie i założyć na kilka godzin rękawiczki. Kurację najlepiej zastosować na noc, dwa razy w tygodniu. Po niedługim czasie zauważymy pozytywną zmianę;

- sok z cytryny i sól

Cytryna ze względu na zawartość witaminy C ma niezwykły wpływ na porost paznokci. Stosuje się ją w różnych konfiguracjach, w tym m.in. z solą. Mieszankę (kilka kropel cytryny oraz szczypta soli) należy nałożyć na paznokcie na 15-20 minut. Metodę można stosować 2 -3 razy w tygodniu;

- sól morska

Typowo domowy sposób na długie paznokcie - produkt dostępny jest nieomal  w każdej kuchni. Niejako przy okazji wykonywania obowiązków domowych warto zadbać o urodę paznokci. Jak? Najlepsze są kąpiele w roztworze soli (letnia woda z dodatkiem łyżki soli morskiej) przez 20 minut. Kurację stosujemy raz w miesiącu przez 10 dni pod rząd, aż do osiągnięcia wymarzonego efektu.

- woda

Daje nam życiodajną siłę, nawilża skórę oraz jej wytwory, w tym paznokcie. Zgodnie z zaleceniami ekspertów należy pić około 2 litry wody dziennie, a pojawią się efekty w postaci zdrowej skóry, włosów i paznokci;

- nabiał

W mleku i jego przetworach znajduje się wapń, który wzmacnia i odżywia paznokcie. O niedoborze tego pierwiastka w organizmie świadczą białe plamki na płytce paznokciowej. Odpowiednia dieta, bogata w wapń sprawi, że paznokcie będą lśniące i mocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + = 21