Domowe sposoby na hemoroidy

Hemoroidy, czyli tzw. guzki krwawnicze to bardzo poważny problem, który dotyka nie tylko kobiety w ciąży, ale również osoby mające problemy z ciągłymi zaparciami. W początkowej fazie rozwoju są dosyć łatwe w wyleczeniu, ponieważ domowe sposoby na hemoroidy okazują się bardzo pomocne, jeśli jednak zostaną rozpoznane zbyt późno, konieczny może się wówczas okazać zabieg chirurgiczny. Jakie jednak domowe sposoby na żylaki odbytu warto wykorzystać?

Tabletki, maści i czopki

W każdej aptece można bez problemu zakupić bez recepty różnego rodzaju czopki, maści oraz tabletki, które powinny przynieść ulgę w cierpieniu. Takie preparaty wykazują różne działanie, ponieważ mogą zahamować krwawienie, zlikwidować stan zapalny czy też zmniejszyć obrzęki. Najważniejszym składnikiem takich preparatów są wyciągi roślinne, które wykazują silne działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz antybakteryjne, dlatego też warto w takich kremach szukać arniki, nagietka oraz kasztanowca. Oprócz wyciągów roślinnych takie produkty zawierają dodatkowe aktywne substancje, które pomagają załagodzić nieprzyjemne dolegliwości, jednak najważniejsze jest to, iż niwelują uczucie świądu, a także zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii, co w przypadku hemoroidów jest niezwykle ważne.

Mieszanki ziołowe na hemoroidy

Zioła mają zbawienny wpływ na zdrowie i skutecznie pomagają wyleczyć uporczywe i bolące hemoroidy. Z tego też względu warto wypijać pojedyncze zioła, jednak najlepiej sprawdzają się specjalne mieszanki takie jak np. Procto Vitale. W skład preparatu wchodzą same naturalne rośliny takie jak liście szałwii, korzeń prawoślazu, ziele skrzypu oraz ziele rdestu ptasiego, które w połączeniu pomagają oczyścić organizm ze zbędnych produktów przemiany materii przyczyniających się do powstawania zaparć, pomagają załagodzić ból i pieczenie, a także działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Dzięki temu, iż preparat nie zawiera w swoim składzie żadnych chemicznych substancji, to jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =