Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulitem nazywany nierównomierne rozmieszczenie się tkanki tłuszczowej. Jest to problem bardzo uciążliwy, ze względu na swój nieestetyczny wygląd. Wiele kobiet próbując pozbyć się tego problemu stosuje szereg kremów i balsamów, mając nadzieję, iż cellulit w szybkim czasie zniknie. Aczkolwiek w większości przypadków tak się nie dzieje. Bowiem preparaty te są odpowiednie, gdy cellulit dopiero zaczyna się pojawiać i nie jest jeszcze widoczny w aż tak dużej mierze. Natomiast, gdy redukcja cellulitu nie dojdzie do skutku poprzez stosowanie tych preparatów należy zdecydować się na specjalistyczne zabiegi. Leczenie cellulitu to czasami proces bardzo czasochłonny, aczkolwiek warty swoich efektów. Laserowe usuwanie cellulitu to jeden z najpopularniejszych sposobów na uwolnienie się od tego problemu. Przy czym zabieg laseroterapii jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, gwarantującym bardzo dobrze widoczne efekty.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulitu można pozbyć się na wiele sposobów. Aczkolwiek laserowa redukcja cellulitu da nam najbardziej zadowalające rezultaty. W większości przypadków laser sprawia, iż już po jednym zabiegu możemy pozbyć się cellulitu. Natomiast czasami zdarza się tak, że zabieg należy powtórzyć około dwóch razy. Laserowe leczenie cellulitu polega na wprowadzaniu do tkanki tłuszczowej cienkiego światłowodu. Zabieg jest w pełni bezbolesny i trwa zazwyczaj od około godziny do dwóch godzin. Aczkolwiek zabiegu takiego nie powinny wykonywać osoby, które cierpią na infekcje, mają otwarte rany, cierpią na zapalenie żył, zmagają się z kłopotami dotyczącymi krążenia, są w ciąży. Również przez pewien okres po zabiegu zaleca się korzystanie z rajstop kompresyjnych.

Niezależnie od tego, jakiemu zabiegu byśmy się poddali, należy zmienić tryb życia tuż po zabiegu. Gdyż nie odpowiednia dieta, zła pielęgnacja skóry może prowadzić do ponownych problemów z cellulitem. A co za tym idzie, ponownych zabiegów przeciwcellulitowych. Najważniejszą kwestią jest to, aby odpowiednio nawadniać organizm. Należy więc spożywać przynajmniej trzy litry płynów dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

57 − = 54