Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulitem nazywany nierównomierne rozmieszczenie się tkanki tłuszczowej. Jest to problem bardzo uciążliwy, ze względu na swój nieestetyczny wygląd. Wiele kobiet próbując pozbyć się tego problemu stosuje szereg kremów i balsamów, mając nadzieję, iż cellulit w szybkim czasie zniknie. Aczkolwiek w większości przypadków tak się nie dzieje. Bowiem preparaty te są odpowiednie, gdy cellulit dopiero zaczyna się pojawiać i nie jest jeszcze widoczny w aż tak dużej mierze. Natomiast, gdy redukcja cellulitu nie dojdzie do skutku poprzez stosowanie tych preparatów należy zdecydować się na specjalistyczne zabiegi. Leczenie cellulitu to czasami proces bardzo czasochłonny, aczkolwiek warty swoich efektów. Laserowe usuwanie cellulitu to jeden z najpopularniejszych sposobów na uwolnienie się od tego problemu. Przy czym zabieg laseroterapii jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, gwarantującym bardzo dobrze widoczne efekty.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulitu można pozbyć się na wiele sposobów. Aczkolwiek laserowa redukcja cellulitu da nam najbardziej zadowalające rezultaty. W większości przypadków laser sprawia, iż już po jednym zabiegu możemy pozbyć się cellulitu. Natomiast czasami zdarza się tak, że zabieg należy powtórzyć około dwóch razy. Laserowe leczenie cellulitu polega na wprowadzaniu do tkanki tłuszczowej cienkiego światłowodu. Zabieg jest w pełni bezbolesny i trwa zazwyczaj od około godziny do dwóch godzin. Aczkolwiek zabiegu takiego nie powinny wykonywać osoby, które cierpią na infekcje, mają otwarte rany, cierpią na zapalenie żył, zmagają się z kłopotami dotyczącymi krążenia, są w ciąży. Również przez pewien okres po zabiegu zaleca się korzystanie z rajstop kompresyjnych.

Niezależnie od tego, jakiemu zabiegu byśmy się poddali, należy zmienić tryb życia tuż po zabiegu. Gdyż nie odpowiednia dieta, zła pielęgnacja skóry może prowadzić do ponownych problemów z cellulitem. A co za tym idzie, ponownych zabiegów przeciwcellulitowych. Najważniejszą kwestią jest to, aby odpowiednio nawadniać organizm. Należy więc spożywać przynajmniej trzy litry płynów dziennie.

5 thoughts on “Jak pozbyć się cellulitu?

 1. nuna

  Ja nadal korzystam z kremów na cellulit, ale z tego co wiedzę to kremy są dobre do zapobiegania, a nie do usuwania. Wydaje mi się, że dobrym połączeniem będą zabiegi laserowe na cellulit razem z codzienną pielęgnacją skóry odpowiednimi kremami. Trzeba będzie tak zrobić ^^

  Reply
  1. Ulka77

   Masz całkowitą rację. Za tydzień zapisuję się na zabieg laserowy i pozbędę się cellulitu raz na zawsze. Już mam dosyć tych kremów.

   Reply
 2. Kalinka

  Szczerze to póki co nie mam problemów z cellulitem :D, ale ostatnio dosyć dużo czytam na ten temat. Po tych wszystkich artykułach dochodzę do wniosku, że na cellulit najlepszy jest ruch i zmiana diety, a jak już mamy zamiar wykonać jakiś zabieg na cellulit to najlepszym sposobem jest wybranie profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej, ponieważ tam mają odpowiedni do tego sprzęt warty kilkanaście tysięcy. Małe salony kosmetyczne zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na taki zakup dobrego sprzętu i to może być powodem, że tam te zabiegi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

  Reply
 3. D00d0

  ja mam cellulit po mamie..niestety u nas to rodzinne. Mama kiedyś próbowała pozbyć się tego dziadostwa kremami, ale nic jej to nie pomagało. Postanowiłam nie popełniać jej błędów i od razu skorzystać z zabiegu laserowego na cellulit w Clinica Cosmetologica. Mają tam naprawdę szeroki wachlarz zabiegów i jest z czego wybierać. Ja miałam ogromny problem z decyzją dlatego przed zabiegiem odbyłam konsultację ze specjalistą, który doradził mi zabiegi Maximus. Wykonałam ich koło 6 i to wystarczyło aby cellulit został rozbity i wygładzony. Teraz korzystam z kremu aby zapobiegać nawrotowi cellulitu. Polecam wszystkim zabiegi laserowe na cellulit - jest to jedyne dobre i rozsądne wyjście na ten moment.

  Reply
 4. Eeetiuda

  Przeczytałam chyba już cały internet na temat zabiegów na cellulit i nadal nie wiem na jaki się zdecydować. Boję się trochę, że wydam kasę i nie będzie rezultatów ... Opinie na temat zabiegów laserowych na cellulit są dobre, ale kurcze no nie wiem... hyh

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 1 =