Jak usunąć drugi podbródek? Sprawdź skuteczne metody!

Pojawienie się problemu podwójnego podbródka dotyczy coraz większej liczby ludzi. Nie zawsze powodowany jest on nadwagą i związanym z nią nadmiernym rozrostem tkanki tłuszczowej. Drugi podbródek u szczupłej osoby to nie rzadkość. W 2015 roku Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Dermatologicznej uznało podwójny podbródek za najczęściej zgłaszany problem korekcyjny. Drugi podbródek lub podwójny podbródek to dwa problemy, które dotykają większości dojrzałych ludzi. Na szczęście da się je rozwiązać skutecznie.

Jak zlikwidować drugi podbródek?

Jak zredukować drugi podbródek?Obecnie polscy specjaliści medycyny korekcyjnej i estetycznej polecają następujące zabiegi odpowiadające na coraz częstszą potrzebę, jak pozbyć się drugiego podbródka. Likwidacja drugiego podbródka osiągana jest poprzez następujące procedury medyczne, czyli rutynowe zabiegi na drugi podbródek:

 • Maximus,

 • Ultraformer III,

 • Venus Legacy,

 • Mobilift, Karboksyterapia

 • Icoone.

Pod tymi nazwami kryją się metody redukcji tkanki tłuszczowej i metody ujędrniania całkowicie bezpieczne dla pacjentów, oparte na najnowszych technologiach kosmetologicznych testowanych i sprawdzonych w innowacyjnych zabiegach korekcyjnych dostępnych w dobrych klinikach medycyny estetycznej. W sprawach korekty urody naszej twarzy i głowy warto ufać wyłącznie uznanym ekspertom.

Więcej o usuwaniu drugiego podbródka - http://drkonczalska.pl/arts/likwidacja-drugiego-podbrodka-metody/

Skonsultuj przed zabiegiem

Każdy odpowiedzialny kosmetolog przed zabiegiem korekcyjnym poleci nam konsultację ogólnego stanu zdrowia. Warto z niej skorzystać w pełni, aby ustrzec się powikłań pooperacyjnych, takich jak zapadnięcia tkanki.

Co po zabiegu?

Po zabiegu czeka nas nas seria ćwiczeń tonizujących i wzmacniających mięśnie szyi oraz klasyczne ćwiczenia logopedyczne związane z artykulacją samogłosek a,o,u,i,y. Efekty będą szybkie i trwałe, bo zabiegi dedykowane na drugi podbródek i związana z nimi likwidacja drugiego podbródka jest już obecnie standardem kosmetologicznym.

Jak się pozbyć drugiego podbródka?

Lekarstwem są tu zabiegi z grup lipolazy (czyli usunięcia tkanki tłuszczowej) lub mezoterapii (igłowej lub bezigłowej), a więc nakłuwania tkanek twarzy. Odpowiednią metodę doradzi nam doświadczony kosmetolog. Rekomendowane są obecnie zabiegi kosmetologiczne, gdyż dostępne także na polskim rynku kremy nie przynoszą większości pacjentów zadowalających efektów, nie warto więc tracić czasu na terapie częściowe. Również ćwiczenia manualne, w tym automasaż twarzy nie są wystarczające i pełnią one funkcje wyłącznie relaksacyjne, dlatego warto dowiadywać się bezpośrednio od ekspertów kosmetologicznych, jak zlikwidować drugi podbródek i odpowiedzialnie dbać o naturalne piękno naszej twarzy. Likwidacja drugiego podbródka jest więc możliwa, zarówno u osób z problemami z nadwagą, jak i szczupłych. Specjaliści pomogą więc także usunąć drugi podbródek u szczupłej osoby.

4 thoughts on “Jak usunąć drugi podbródek? Sprawdź skuteczne metody!

 1. ofelia

  Nie jestem zaskoczona, że drugi podbródek jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem medycyny estetycznej w USA. Ciekawe jak to wygląda w Polsce.

  Reply
 2. hania

  Mają tutaj rację z tym, że kremy na podwójny podbródek przynoszą mizerne efekty. Sama użerałam się z tą dyndającą gulą i dopiero jak się zdecydowałam na zabieg to zobaczyłam prawdziwe efekty.

  Reply
 3. szok!

  Jeny! Tak długo się męczę z podwójnym podbródkiem, a dopiero teraz dowiedziałam się, że są nieinwazyjne metody leczenia?! Nie szłam na żaden zabieg, bo bałam się operacji, a tutaj są łagodne metody!

  Reply
 4. siska88

  Moja siostra ma spora nadwagę i zaczęła ostatnio intensywnie ćwiczyć. Niestety, ale drugi podbródek zaczął jej zwisać jeszcze bardziej i jest przez to bardziej widoczny. Chyba jej powiem, o tej darmowej konsultacji...

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 − = 79