Jaki krem na zmarszczki?

 Wiadomym jest, że z biegiem lat skóra się zmienia i niestety zaczynają być widoczne uciążliwe niedoskonałości. Jednym z objawów procesu starzenia się jest pojawianie się coraz to nowych zmarszczek na twarzy. Odpowiednia pielęgnacja skóry może jednak znacznie opóźnić pojawianie się takich niedoskonałości a kiedy są już widoczne, zwyczajnie je wyeliminować. Kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy dostosowany do rodzaju skóry. Krem musi być odpowiednio dobrany, w tym celu należy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Wiek

Warto wiedzieć o tym, że kremy przeciwzmarszczkowe są dopasowywane odpowiednio do wieku. Na rynku możemy więc znaleźć kremy typu: 40+, 50+, 65+ i nawet inne. Zwrócenie na to uwagi jest bardzo istotne przede wszystkim dlatego, ponieważ w zależności od wieku zmarszczek jest więcej i są coraz to bardziej pogłębione. Ostatecznie więc źle dobrany krem pod tym względem może nie przynosić żadnych efektów, alby zbyt mocny wpłynąć niekorzystnie na naszą cerę. Dlatego też tak ważne jest stosowanie się do tej reguły.

Cera

Często kremy przeciwzmarszczkowe są również dopasowywane do rodzaju cery. Inne są dostosowane do osoby, która posiada skórę suchą, inne tłustą a inne wrażliwą cerę lub bruzdy na twarzy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ przykładowo zbyt tłusty krem na już i tak przetłuszczonej cerze może dodatkowo pogłębić ten objaw. Tak jest również w przypadku pozostałych rodzajów cery. Tak więc przed zakupem odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego należy przeczytać dokładnie dla kogo jest on przeznaczony i wtedy dopiero podjąć decyzję o zakupie.

Składniki naturalne

Częstym błędem przy zakupie kremu przeciwzmarszczkowego jest wybieranie kremów zawierających duże ilości chemii. Oczywiście kremy takie również pomogą na zmarszczki, ale oprócz tego mogą wywoływać różne alergie, uczulenia i inne skutki uboczne. Warto więc szukać raczej kremów, których skład jest w dużym stopniu naturalny i tym samym bezpieczny dla organizmu. Przykładem takiego kremu może być Richevon. Jego skład jest w większości naturalny, dzięki czemu nie tylko radzi sobie dobrze ze zmarszczkami, ale również jest przyjazny dla naszej skóry i organizmu. Ma to szczególne znaczenie przy skórze wrażliwej, którą większość chemicznych kosmetyków podrażnia. Dla osób posiadających taką skórę, kosmetyki naturalne są tak naprawdę jedyną możliwą opcją.

Cena

Stwierdzenie, że im droższy krem tym lepszy jest błędne. Tak naprawdę coraz częściej ludzie utożsamiają cenę kremu z jego skutecznością. Nie zawsze jednak się to sprawdza. Często okazuje się, że kremy tańsze są bardziej skuteczne, niż kremy droższe. Dlatego też przy wyborze kremu przeciwzmarszczkowego powinniśmy kierować się opiniami innych ludzi, którzy go używali a nie jego ceną. Im więcej pozytywnych opinii przeczytamy na temat określonego kremu przeciwzmarszczkowego, tym większe prawdopodobieństwo tego, że jest on skuteczny. Jeżeli z kolei znajdziemy więcej negatywnych opinii o tym kremie, to nie warto decydować się na jego kupno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =