Jeden na jednego – czyli włos kontra laser

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg niezwykle popularny. Można odnaleźć go w ofercie coraz większej liczby gabinetów kosmetycznych. I nic w tym dziwnego! W końcu niesie on ze sobą same zalety. Jest praktycznie bezbolesny, wykonuje się go niezwykle szybko (trwa bowiem od kilku do kilkunastu minut, w zależności od części ciała, na której się go przeprowadza), a efekty osiągnięte za jego sprawą utrzymują się naprawdę długo.

Jeśli zdecydujesz się na pełną serię tego zabiegu to możesz być pewna, że niechciane owłosienie już do Ciebie nie powróci. Depilacja laserowa to także gwarancja, że po usunięciu włosów nie pojawią się żadne podrażnienia (jak w przypadku domowych sposobów), ani też wrastające włoski czy zapalenia. A jeśli obawiasz się poparzeń to całkiem niepotrzebnie. Obecnie na rynku wciąż pojawiają się innowacyjne rozwiązania i nowe urządzenia (jak na przykład laser Vectus), które pozwalają uniknąć takich przykrych sytuacji. Laser skupia się bowiem wyłącznie na włosie, a znajdujące się w pobliżu tkanki pozostają nietknięte. Niektóre urządzenia są także wyposażone w system chłodzenia, który powoduje, że zabieg przebiega dla pacjenta komfortowo i jest prawie nieodczuwalny. Jeżeli te informacje sprawiły, że zainteresowała Cię depilacja laserowa, to poniżej dowiesz się o niej jeszcze więcej!

Przed zabiegiem

Choć depilacja laserowa to wysoce bezpieczna metoda usuwania owłosienia, to jednak i do niej, jak do każdego zabiegu, należy się przygotować. Przygotowania te nie wymagają od pacjenta szczególnego wysiłku, a raczej sprowadzają się do krótkiej listy rzeczy, których nie powinien on przed zabiegiem wykonywać. Na liście tej znajdują się:

  • opalanie (nie wolno opalać ciała przynajmniej na miesiąc przed depilacją);
  • kremy do depilacji (na tydzień przed zabiegiem powinno się zrezygnować z tego rodzaju kosmetyków);
  • kremy i maści zawierające w swym składzie kwasy owocowe, witaminy A i C, izotretynoinę lub retinol (nie należy stosować ich przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem);
    leki uczulające na słońce;
  • herbaty ziołowe (jeżeli w ich składzie znajdziemy rumianek lub dziurawiec).

Liczba zabiegów

Depilacja laserowa to zdecydowanie jeden z tych zabiegów, po których efekty widoczne są natychmiast. Jednak czas, na który się one utrzymają, zależny jest od liczby wizyt w gabinecie kosmetycznym. Aby niechciane owłosienie już nigdy się nie pojawiło konieczne jest poddanie się kilku zabiegom. Najczęściej w liczbie od czterech do sześciu. Między każdym z nich należy jednak zachować odpowiedni odstęp czasu. Czasami wystarczy cztery, a czasami aż dziesięć tygodni. To, ile sesji będzie konieczne w Twoim przypadku oceni specjalista wykonujący zabieg. Jest to bowiem sprawa indywidualna.

Nie należy się jednak zniechęcać, ponieważ jeżeli zdecydujemy się na całą zalecaną nam serię, to nasze ciało już zawsze będzie perfekcyjnie gładkie, a wizualnie będzie wyglądało na znacznie młodsze i zadbane. Jeżeli na właśnie takich efektach Ci zależy, to koniecznie umów się na depilację laserową:

Laserowa depilacja Vectus Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 − 20 =