Kłykciny u mężczyzn – przyczyny, objawy, leczenie.

Choć uważa się, że to kobiety najczęściej są nosicielami HPV, równie często ofiarami tej choroby padają także mężczyźni. Kłykciny kończyste wyglądają jak białe grudki, które w postaci wykwitów pojawiają się na skórze. W początkowym stadium przybierają postać kilkumilimetowych krostek, w późniejszej fazie robią się większe, ulegają połączeniu tworząc chropowatą strukturę. W celu potwierdzenia, że to faktycznie wirus hpv kłykciny kończyste zdjęcia mogą być bardzo pomocne.

Przyczyny

Wirus HPV przenosi się drogą płciową. Stosunek seksualny odbyty z osobą będącą nosicielem grozi zarażeniem. Wirus HPV atakuje coraz częściej w związku z obniżeniem wieku inicjacji seksualnej. Im więcej partnerów seksualnych, tym większe ryzyko zakażenia. Dodatkowymi czynnikami ryzyka jest obniżona jakość higieny intymnej oraz kąpiel z zakażoną osobą.

HPV i kłykciny - objawy

Wirus HPV objawy zdjęcia ma bardzo charakterystyczne. Zmiany widoczne są na prąciu i w okolicach intymnych - mogą występować na żołędzi, wędzidełku, rzadziej w okolicach cewki moczowej czy pachwinach. Kłykciny u mężczyzn mogą pojawić się również na worku mosznowym oraz łonie. Zazwyczaj są niewielkie, mają miękką strukturę. Rzadziej występują w odbycie, ale odbycie stosunku analnego z nosicielem zwiększa ryzyko takiego powikłania.

Leczenie

Czasem zdarza się, że kłykciny objawy mają ukryte, a choroba rozwija się podstępnie. Nie mniej potwierdzone przez lekarza zakażenie można leczyć. W leczeniu stosuje się: podofilynę, przy małych zakażonych powierzchniach 5-fluorouracyl, Interferon alfa oraz Imikwimod. Jeśli obawiasz się, że dotknęły cię kłykciny kończyste wywołane wirusem brodawczaka zdjęcia potwierdzą tę diagnozę, koniecznie zgłoś się do lekarza i wykonaj badanie na HPV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4