Kosmetologia w walce z boczkami

Wiele kobiet ma problemy z powodu trudnego do spalenia tłuszczu odkładającego się na brzuchu, rękach, plecach lub w innych jeszcze indywidualnie przypisanych nam przez organizm miejscach. Przy takich skłonnościach tradycyjne modelowanie sylwetki za pomocą diety i ćwiczeń nie przyniesie rezultatów. Dlatego z takim problemem warto udać się do gabinetu kosmetologa na specjalistyczne zabiegi wyszczuplające, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach naszego ciała, z którymi nie mogłyśmy poradzić sobie w klasyczny sposób. Często dodatkowym efektem jest ujędrnianie skóry i poprawienie jej ogólnej kondycji.

Kiedy zabiegi wyszczuplające staną się dla nas ostatnią deską ratunku, należy zdecydować jak rodzaj najbardziej nam odpowiada. Dostępna jest na przykład endermologia lpg, w przypadku której szybka redukcja tkanki tłuszczowej idzie w parze z ograniczeniem cellulitu oraz zregenerowaniem i wzmocnieniem skóry. Zabieg ten polega na masażu specjalną końcówką, która w trakcie zasysa fałd skóry i w ten sposób oddziałuje na tkankę łączną. W ten sposób podskórna warstwa zbędnego tłuszczu ulega rozbiciu i wydaleniu z organizmu. Każdy sam przyzna, że endermologia efekty ma naprawdę zachwycające.

Zabieg Maximus, natomiast, posługuje się tripolarną falą radiową, która podgrzewa tkankę podskórną do temperatury 60˚C, upłynniając w ten sposób tkankę tłuszczową. Jednocześnie wspomaga aktywację mięśni i szybsze usuwanie lipidów. Jeszcze innej metody używa karboksyterapia Reology 2, która polega na wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla w warstwę podskórną i śródskórną. Przyspiesza to przepływ krwi i rozbija cząsteczki tłuszczu, szybko usuwając go z organizmu. Podobnie jak endermologia, karboksyterapia nie ogranicza się jedynie do zredukowania tłuszczu, ale również poprawia stan skóry.

Nie zapominajmy przy tym, że samo stosowanie zabiegów nie wystarczy. Sposób na to, jak zredukować tkankę tłuszczową skutecznie jest nieco bardziej skomplikowany: nie tylko kuracja w salonie kosmetologicznym, ale również odpowiednia dieta i aktywność fizyczna okazują się tutaj niezbędnymi komponentami.

4 thoughts on “Kosmetologia w walce z boczkami

 1. ererata

  Witam ja od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić z cellulitem. Obecnie rozmyślam nad skorzystaniem z serii zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej. Był ktoś na tej endormologii? Jak to wygląda?

  Reply
  1. IVI

   Endermologia to masaż podciśnieniowy. Z tego co wiem to może być stosowany jako zabieg pielęgnacyjny twarzy i ciała z wyjątkiem piersi. Zabieg skutecznie modeluje sylwetkę i redukuje tkankę tłuszczową 🙂

   Reply
 2. Judyta232

  Zabieg endermologii działa tylko, że czasami ciężko jest trafisz na dobry gabinet medycyny estetycznej, w który będą umieli go prawidłowo wykonać... niby ludzie zawsze są przeszkoleni, no ale wiadomo jak to bywa:). Można to przyrównać do prawa jazdy. Ja prawko mam, ale asem za kierownica to ja nie jestem 😀 - you know what i mean 🙂 Trzymam za was kciuki dziewczyny. Pamiętajcie również o ćwiczeniach i zdrowej diecie!

  Reply
 3. niki

  Jeśli chodzi o zabiegi endermologii to na pewno po jednej sesji sukcesów nie będzie, tych zabiegów musi być kilka, ja jestem po 5'tym i widze sporą różnice, skóra wygląda lepiej

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

99 − = 90