Krosty na pośladkach – jak powstają, jak się ich pozbyć

Krosty na pośladkach to wstydliwy problem, który nie jest kosmetyczną niedoskonałością, a dolegliwością wymagającą leczenia. Pryszcz na pośladku spędza sen z powiek np. przed pójściem na basen czy wyjazdem na wakacje. Wypryski na pupie powodują także ból, pieczenie czy swędzenie. Jak można się ich pozbyć i skąd w ogóle się biorą?

Krosty na pośladkach - przyczyny ich powstawania

Krosty na pośladkach są najczęściej wynikiem zapalenia mieszków włosowych. Może do tego dojść w wyniku depilacji, ale rozróżniamy też dwie inne przyczyny powodujące pryszcze na pośladkach:

  • trądzik skupiony - występować może na twarzy, plecach, ale również jako wypryski na pośladkach
  • rogowacenie okołomieszkowe - dochodzi do niego kiedy martwe komórki skóry zatykają ujścia mieszków włosowych, co powoduje krostki na pupie
  • wpływ niektórych leków (np. hormony)
  • noszenie bielizny ze sztucznych, nieprzepuszczających powietrza materiałów
  • nieodpowiednia higiena
  • alergia np. na produkty do prania

Na temat krost na pośladkach czytaj więcej na stronie:
https://lifemedica.pl/baza_wiedzy/krosty-na-posladkach-sprawdz-jak-sie-ich-pozbyc/

Ładne pośladki

Krosty na pośladkach - jak się ich pozbyć

Krosty na pośladkach są dolegliwością której należy się pozbyć - nie tylko ze względu na ich wygląd, ale także ich wpływ na zdrowie. Najskuteczniejsze będą zabiegi wykonane przez specjalistów.

Jeżeli krosty na pośladkach pojawiają się na skutek zapalenia mieszków włosowych, w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa.

Jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku jest Laser Vectus. Najczęściej aby pozbyć się niechcianych włosów potrzeba od 4 do 6 zabiegów. Po ich wykonaniu można liczyć na usunięcie do 95% owłosienia z obszaru na którym prowadzone były zabiegi laserem. Oprócz gładkiej skóry, nie trzeba się już więcej martwić o bolące krosty na pośladkach. Dzięki możliwości bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem ekspert może sprawdzić czy krosty na pośladkach są faktycznie spowodowane dolegliwościami związanymi z wrastającymi włoskami oraz zapaleniem mieszków, a nie problemami dermatologicznymi. Jeżeli tak, wtedy można poddać się zabiegowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 5