Laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych

Blizny to nie jest estetyczna sprawa. Często jest to również wstydliwy dla nas temat. Na szczęście nie musimy z bliznami żyć całe życie albo czekać latami na to, aż same łaskawie zechcą od nas odejść, zniknąć, pożegnać się.

Blizny to skutek uszkodzenia skóry. Kiedy nadchodzi czas gojenia, nowa tkanka różni się od dawnej kolorem i strukturą. Proces gojenia może też zostać zaburzony, co może zwiększyć widoczność blizny. Dzieje się tak, ponieważ włókna kolagenu i elastyny nie regenerują się prawidłowo.

Są różne maści na blizny, które można stosować, jednak używanie ich jest uciążliwe i męczące, a efekty marne. Trzeba pamiętać, aby maść na blizny pooperacyjne każdego dnia rozprowadzić na naszej uszkodzonej skórze. Jeszcze gorzej jeżeli blizny są na większej powierzchni ciała - wtedy na maści wydamy sporo pieniędzy, bo zwykle są w bardzo małych tubkach. Takie specyfiki działają tylko od zewnątrz i nie są w stanie głęboko zregenerować skóry.
Głęboką regenerację mogą nam zapewnić tylko zabiegi laserem. Laserowe usuwanie blizn można jednak wzmocnić działanie zabiegów stosowaniem takich maści.

Jedną z popularniejszych metod usuwania blizn jest usuwanie ich laserem. Można do tego użyć na przykład laseru Palomar Emerge. Palomar Emerge jest laserem nieablacyjnym. Jego światło wnika na głębokość półtora milimetra i dokonuje zniszczenia tkanek, które odpowiadają za budowę blizn. Laser Paloma Emerge powoduje, że odbudowywane  są zdrowe, nowe włókna kolagenu i elastyny, czyli składników, które budują tkanki. Jest to bardzo bezpieczna, a zarazem skuteczna opcja.

Dobrą opcją jest też laser na blizny Harmony XL pro NIR. Również jest stosowany na blizny pooperacyjne, daje naprawdę niezwykłe rezultaty. Laser ten emituje światło, które jest bliskie podczerwieni, co skutkuje skurczem włókien kolagenowych. Przez to włókna kolagenu i elastyny są pobudzone do regeneracji. Dzięki temu blizny zostają wyraźnie zmniejszone.

Co ciekawe, całkiem tanie jest laserowe usuwanie blizn. Cena może Cię nieźle zaskoczyć. Wystarczy umówić się na konsultacje i dowiesz się więcej.

Usuwanie blizn laserem jest opcją bezpieczną i skuteczną. To opcja dla tych, którym zależy na tym, aby pozbyć się blizn raz na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 71 = 75