Jak leczyć trądzik różowaty?

Leczenie trądziku różowatego nie jest łatwe i nierzadko może trwać nawet przez wiele lat. Wynika to po części z wciąż jeszcze nie znanego mechanizmu powstawania tej choroby a po części z trudności wyeliminowania czynników, które sprzyjają jej nawrotom.

Leczenie trądziku różowatego

Metody leczenie trądziku różowatego zależą od typu choroby. W przypadku postaci rumieniowo-teleangiektatycznej oraz grudkowo-krostkowej stosuje się przede wszystkim preprataty działające wewnętrznie(poprawiające krążenie krwi oraz wspomagające pracę naczyń krwionośnych) oraz preparaty działające zwewnętrznie(maści i kremy przeciwzapalne, antybakteryjne oraz wspomagające odnowę tzw. bariery naskórwowej).  Jeśli chodzi o pstaić guzowatą, to odpowiedź na pytanie pt. trądzik różowaty jak leczyć wygląda nieco odmiennie: w tym przypadku stosuje się przede wszystkim leczenie chirurgiczne, a także eletroagulację, kriochirurgię a także laseroterapię. Jeśli chodzi o dość rzadką postać oczną to leczenie polega na stosowaniu prepatatów o typie sztucznych łez a także  glikokortykosteroidów działajacych miejscowo.

Należy pamiętać, ze, względu na skomplikowany charakter choroby, właściwe leczenie w przypadku trądziku rózowatego musi być wspomagane codzienną pielęgnacją skóry, zmianą nawyków żywieniowych a także unikaniem ekspozycji na czynniki zewnętrzne, które mogą działać drażniąco na skórę. W trakcie leczenie wskazane jest stosowanie dobrych preparatów łagodzących i nawilżających, które nie nie zatykają porów, nie zawierają alkoholu ani substancji zapachowych.

Należy również unikać ekspozycji na światło słoneczne, wiatru oraz zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury. Należy również całkowicie odstawić alkohol, papierosy a także wyeliminować z diety potrawy pikantne i/lub ciężkostrawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

83 + = 87