Nakremuj się, owiń się folią i patrz na efekty!

Body wrapping - kosmetyki naturalne wyróżnia jako podstawę w leczeniu cellulitu. Dzięki nim skóra pozostaje bezpieczna - bez narażania na wysuszenie czy niszczenie warstwy ochronnej naskórka. Domowe metody kuracji antycellulitowej zostały w ostatnich latach zdominowane przez body wrapping - kosmetyki wnikają głęboko w skórę i uwalniają cenne, regenerujące składniki. Na czym dokładnie polega body wrap? Jak przygotować się do zabiegu? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Body wrapping - przygotowanie i zabieg

czarna folia do body wrappinguBody wrapping jest popularną metodą alternatywną - nie musisz od razu korzystać z profesjonalnych zabiegów w klinice medycyny estetycznej. Osobom, które chcą najpierw wypróbować proste sposoby bez wychodzenia w domu, zaleca się właśnie body wrapping. Kosmetyki kupione specjalnie na ten zabieg lub używane podczas codziennej pielęgnacji nakładamy na skórę pokrytą cellulitem. Zaraz po tym następuje owijanie się folią - zwykłą, spożywczą. Owinięte ciało pozostawiamy na ok. 20-45 minut. W tym czasie kremy lub balsamy pod wpływem ciepła uaktywniają się na tyle, bo dotrzeć do najgłębszych warstw skóry i redukować cellulit. Przy świeżym, niewielkim cellulicie, body wrapping efekty przynosi już po pierwszym zabiegu. Niektórzy będą musieli skorzystać z powtórzeń - średnio ok. 3-4 w ciągu tygodnia. Ten prosty zabieg antycellulitowy warto wdrażać również po zniknięciu cellulitu - jako narzędzie profilaktyczne, zapobiegające utworzeniu się nowych grudek.

O czym warto pamiętać przy body wrapping? Kosmetyki powinny być zawsze naturalne. Najlepiej poszukiwać w nich składników takich jak na przykład:

 • witaminy - np. A, B, E, C - są przeciwutleniaczami, co oznacza, że spowalniają procesy starzenia się skóry.
 • ekstrakty roślinne - np. z owoców czerwonej papryk, które poprawiają mikrokrążenie. Ekstrakty dobrane na zabieg body wrapping mogą działać rozgrzewająco.
 • kofeinę - odpowiada za procesy drenujące, przyspiesza rozpad lipidów - cenny dla niwelowania cellulitu.

Vialise Body Wrapping krem na cellulitJeśli dodatkowo krem jest wzbogacany olejami np. z imbiru lub sezamu, mamy pewność co do nawilżenia i ujędrnienia skóry. Takie składniki również zadziałają profilaktycznie. Na rynku dostępny jest krem Vialise Body Wrapping - kosmetyki firmy Vialise uwzględniają zawsze bezpieczeństwo skóry. Także w propozycji do body wrapping, są pozbawione sztucznych barwników, konserwantów, PEGÓw czy PPGów. To dobre rozwiązanie wspomagające leczenie. Niestety nie każdy może skorzystać z zabiegu body wrapping. Kosmetyki powinny być stosowane zawsze w celach pielęgnacyjnych, ale u osób z chorobami, użycie folii trzeba pominąć. Body wrapping przeciwwskazania wyróżnia wśród schorzeń m.in. układu krwionośnego i oddechowego. Są to np. miażdżyca, nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, żylaki.

Jak się pozbyć cellulitu za pomocą innych metod?

Jak się pozbyć cellulitu poza body wrapping? Kosmetyki i podstawową pielęgnację wspiera dieta na cellulit. Opiera się ona na wartościowych produktach, pełnych witamin i węglowodanów złożonych, które poprawiają przemianę materii. Ważne jest także regularne picie wody (min. 1,5 litra dziennie) oraz wykonywanie masażów np. pod prysznicem za pomocą szorstkiej gąbki lub rollera. Zabiegi na cellulit oferowane przez kosmetologów i skierowane głównie do osób z wieloletnim, zaawansowanym cellulitem to np. Maximus, Endermologia LPG, Mezoterapia igłowa lub bezigłowa.

Zobacz więcej na www.kremynacellulit.com.pl

Krem na cellulit nie wystarczy, jeśli o pokonywaniu tzw. "pomarańczowej skórki" nie będziemy myśleć kompleksowo. To w łączeniu różnych sposobów i zadbaniu o dobre nawyki i poprawę stylu życia, tkwi klucz do sukcesu. Trzeba także pamiętać o tym, że im szybciej zaczniemy działać, tym większe prawdopodobieństwo pozbycia się cellulitu całkowicie. Im dłużej pozostawiamy go na skórze, tym bardziej się utrwala i domowe sposoby okazują się nieskuteczne.

2 thoughts on “Nakremuj się, owiń się folią i patrz na efekty!

 1. Hummus

  Jakoś nie ufam w te owijanie się folią i kosmetyki na cellulit. Nawet nie napisane jest co w sumie powinny mieć te kosmetyki na cellulit -.- Kiedyś czytałam sobie specjalistyczne książki na ten temat i raczej wątpię by cokolwiek miało tutaj sezam, imbir, cynamon czy papryka czerwona... -.-

  Reply
 2. martyna

  no nie wiem akurat jak patrze na kwc na wizażu to dość sporo w tym vialise body wrapping sie pojawia także może na początek lepiej sprawdzić inci i potem sie wypowiadać... skład jest przecież dostępny

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 5