Oczyszczanie jelit podstawą dobrego zdrowia

W dzisiejszych czasach ludzi są zabiegani, żyją w ciągłym stresie, nie zwracają uwagi na to, co jedzą. Są to główne przyczyny zanieczyszczenia jelit, które mają bardzo ważne zadania w naszym organizmie, a zanieczyszczone nie działają tak jak powinny. Łatwo rozpoznać zanieczyszczenie jelit, ponieważ objawia się to trądzikiem, bólami głowy, zaparciami, złym samopoczuciem, niekiedy nawet bezsennością.

Jakie są skutki zanieczyszczonych jelit

Skutkami są najczęściej wszelkiego rodzaju wypryski, bóle czy złe samopoczucie. To jednak nie wszystko. Istnieje szereg innych skutków, które niekoniecznie da się od razu zauważyć. Najczęściej zmiany dostrzega się dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach. Głównym skutkiem zanieczyszczenia jelit jest nieprawidłowe działanie całego układu trawiennego. Jeżeli nasz układ nie funkcjonuje prawidłowo, czujemy się źle, więc najczęściej rezygnujemy z ruchu, a nawet posiłków o stałych porach. Kolejnym skutkiem jest obniżenie odporności i łatwość w łapaniu wszystkich wirusów.

Jak oczyścić jelita?

Istnieje bardzo wiele sposobów na oczyszczanie jelit. Najczęściej stosuje się detoks owocami, warzywami, sokami, ziołami, a ostatnio stało się bardzo modne oczyszczanie jelit kefirem. Która z tych metod jest najbardziej skuteczna?

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji oczyszczającej powinniśmy pamiętać, że aby przynieść pożądane efekty musi być stosowana co najmniej tydzień. Nie oznacza to jednak, że można stosować ją ciągiem przez dwa miesiące, ponieważ wyrządzimy w organizmie zbyt duże szkody.

Za najlepszą kuracją uważana jest kuracja warzywna. Jak wiadomo, warzywa są bogate w błonnik i witaminy, więc na pewno sobie nie zaszkodzimy, a możemy nawet poprawić kondycję cery, paznokci oraz włosów. Najlepiej przyrządzać warzywne sałatki i soki, więc w tym celu należy zakupić po 2 kg marchwi, kapusty, ogórków, jabłek, rzodkiewki, papryki i buraków. Jeżeli decydujemy się na sałatki, to nie możemy dodawać do nich majonezu, ani śmietany. Dozwolona jest niewielka ilość soli i oliwy z oliwek. Przy detoksie warzywnym wystarczy jeden dzień, aby oczyścić jelita. Aby detoks nie stał się nudny, warto przygotować kilka rodzajów sałatek i jeść je na zmianę.

Zioła na detoks wątroby

Innym detoksem, który jest popularny, jest detoks ziołami i sokami. Polega on na piciu przez jeden dzień wyłącznie świeżo wyciskanych soków. Ten rodzaj detoksu nie może trwać dłużej niż 3 dni ze względu na dość drastyczne zmiany w nawykach żywieniowych, przez co dieta staje się restrykcyjna i ma dość duży wpływ na funkcjonowanie organizmu. Stosując detoks należy jak najwięcej pić. Z diety wyklucza się kawę i czarną herbatę. Zielona herbata, mięta, koper włoski, szałwia, rumianek i czystek powinny być pite na zmianę z sokami z jabłek, buraków, pomarańczy i inny cytrusów. Tak jak w przypadku sałatek, warto wymyślić własne kombinacje, które pozwolą na urozmaicenie diety. Mimo tego, że trwa krótko, po jakimś czasie może stać się bardzo monotonna.

Zobacz też: http://oczyszczanieciala.net.pl/ziola-na-detoks-watroby/

Każdy detoks powinien być przeprowadzany odpowiedzialnie i z zastosowaniem wszelkich zasad. Nie należy go przedłużać, ponieważ może to zaszkodzić naszemu zdrowiu.

2 thoughts on “Oczyszczanie jelit podstawą dobrego zdrowia

  1. LM

    najważniejsza rzecz o jakiej trzeba pamiętać podczas oczyszczania jelit, to odpowiednie nawodnienie organizmu. Ja musiałam przerwać kurację, bo miałam zaparcie i okazało się, że mam w diecie za mało błonnika, ale przede wszystkim za mało piję. Od tego czasu nie muszę się już zmuszać do picia, bo wiem, że pomoże to w usuwaniu toksyn.

    Reply
  2. 4K

    Jedno zaparcie? Chyba zaparcia 😀 Ale już na poważnie, to rzeczywiście nie ma szans na prawdziwy detoks przy picu zbyt małej ilości wody. Jak się przeprowadza detoks nerek, jelit, a nawet wątroby, to trzeba dużo pić i nie ma innej opcji.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 6 = 14