Jak pozbyć się trądziku?

Objawy trądziku w postaci wyprysków i zaczerwienienia są najbardziej uciążliwym i trudnym do zaakceptowania symptomem, dlatego należy podjąć odpowiednie działania w celu ich zniwelowania. Aby zwalczyć wszelkie rodzaje trądzików należy działać skutecznie, naturalnie i kompleksowo.

Głównymi przyczynami powstawania trądziki jest:

 • Cykl miesiączkowy – kobiety doświadczają objawów zmian trądzikowych już na rok przed pierwszą miesiączką a następnie na dwa tygodnie przed kolejnym cykl menstruacyjnym. Eksperci twierdzą, że jest to najprawdopodobniej ze względu na zmiany hormonalne.
 • Stres i lęk - poziom hormonalny może mieć wpływ na lęki lub stres, a zwłaszcza poziom adrenaliny i kortyzolu. Oba te hormony są uważane za powodujące trądzik.
 • Niektóre klimaty - osoby, które są podatne na pryszcze mogą mieć problemy z ich pokonaniem w gorących i wilgotnych klimatach.
 • Niektóre kosmetyki do makijażu - każdy produkt który zawiera olej może sprawić, że pryszcze będą  bardziej natężone u niektórych podatnych osób.
 • Włosy tłuste – włosy mogą się bardziej przetłuszczać, w wyniku korzystania z niektórych produktów do włosów, takich jak kakao lub masło kokosowe. Spływający łój osadza się na twarzy i przyczynia się do nasilenia objawów trądziku.
 • Pękające krosty trądzikowe - zakażenie może się rozprzestrzeniać na dalsze powierzchnie skóry, istnieje również ryzyko powstania blizn.

Jak pozbyć się trądziku?

Poszukując leków na efektywne pozbycie się trądziku trzeba zwrócić uwagę na skład tych produktów, ponieważ niektóre substancje wywołują niepożądane objawy. Takie symptomy związane są z miejscowymi lekami na receptę i pojawia się: pieczenie, zaczerwienienie i łuszczenie skóry. Niektórzy uważają, że nadtlenek benzoilu w połączeniu z antybiotykiem pomaga. Jednak do tego związku należy pochodzić bardzo ostrożnie, ponieważ zamiast leczyć może zaszkodzić skórze. Wiele osób decyduje się na zakrywanie zaczerwienień twarzy makijażem.

W skutecznym środku przeciwtrądzikowym powinny znaleźć się substancje posiadające na przykład:

 • Siarkę - pierwiastek chemiczny, który pomaga usunąć zaskórniki i pryszcze. Siarka jest stosowana od wieków w leczeniu trądziku, łuszczycy i wyprysków. Dzieję się tak, dlatego, że jest łagodnym środkiem redukującym i przeciwbakteryjnym.
 • Zawartość witaminy A pomaga odblokować pory i jest stosowana w zwalczaniu starzenia się skóry, dlatego przyczynia się do uzyskania efektu gładkości bez świecenia.
 • Cynk przeciwdziała powstawaniu zbyt dużych ilości sebum, ponadto posiada właściwości niwelujące bakterie i stany zapalne.
 • Miedź jest pierwiastkiem chroniącym skórę przed tworzeniem się zmian bliznowatych po pryszczach, które są jedną z oznak trądziku.
 • Colloidal Gold, czyli nanozłoto wykorzystywane w produktach do ochrony skóry z trądzikiem. Wpływa nie tylko na dokładne oczyszczenie, ale także powoduje rekonstrukcję zmienionego chorobowo naskórka.
 • Wyciągi z roślin o działaniu przeciwzapalnym i ściągającym wspierające skórę wrażliwą i delikatną ze względu na zmiany trądzikowe.

Jednym z preparatów zawierających takie substancje jest krem na trądzik Sevolium, który stosowany rano i wieczorem w krótkim czasie usuwa zmiany skórne takie jak: pryszcze, ropne krosty, wągry. Skóra zmienia swój koloryt, nie już zaczerwieniona, lecz przybiera swój oryginalny kolor, bez efektu błyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

89 − 80 =