Jak skutecznie usunąć prosaki?

Prosaki to drobne krostki pojawiające się najczęściej na skórze naszej twarzy, lub okolic intymnych. Niniejszy problem, choć nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla naszego zdrowa, często związany jest z codziennym dyskomfortem oraz wpływa na obniżenie poczucia własnej atrakcyjności.

W poniższym artykule przedstawiona zostanie ogólna charakterystyka niniejszego zaburzenia. Odpowiemy również na pytanie, jak usunąć prosaki.

Prosaki na twarzy - charakterystyka

Prosaki (drobne krostki o białawym lub żółtawym zabarwieniu) powstają na skutek nagromadzenia się nadmiernej ilości sebum w miejscu ujścia gruczołów łojowych.

Najczęściej możemy spotkać drobne prosaki na powiece oka, gęsto usiane prosaki pod oczami oraz prosaki na ustach. Niniejsze zmiany dermatologiczne nie wiążą się z odczuwaniem żadnych dolegliwości bólowych oraz swędzeniem, lub pieczeniem. Stanowią one jedynie defekt estetyczny, który w znacznym stopniu może wpływać na naszą samoocenę.

Prosaki - usuwanie domowymi metodami

Niestety usuwanie prosaków w warunkach domowych związane jest z dużym ryzykiem. Wyciskanie, lub ścieranie niniejszych zmian może doprowadzić do rozwoju poważnego stanu zapalnego, który skutkuje często pojawieniem się nieestetycznych, trudnych do usunięcia blizn.

Na rynku kosmetycznym trudno również znaleźć skuteczne specyfiki odpowiedzialne za usuwanie prosaków. Za najefektywniejszą metodę walki z niniejszym problemem uznaje się specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne.

Prosaki - leczenie

Wśród najskuteczniejszych metod leczenia niniejszych zmian możemy wyróżnić:

  • Mikrodermabrazję – zabieg polegający na ścieraniu zniszczonego naskórka za pośrednictwem innowacyjnego urządzenia wyposażonego w diamentową nasadkę odpowiedzialną za skuteczne oczyszczenie skóry.
  • Peelingi chemiczne – dopasowane do wymagań naszej cery, są w stanie dogłębnie ją oczyścić i zagwarantować nam skuteczne usunięcie nieestetycznych prosaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

80 − 74 =