Terapia wodna a usuwanie kamieni kałowych

Kamienie kałowe, są zwykle efektem długotrwałych, nieleczonych zaparć. Ich nazwa, wywodzi się od zbitej struktury masy kałowej (struktura przypominająca kamienie), zalegającej w odbytnicy, którą trudno jest wydalić, w efekcie czego powstają stany zapalne.

Usuwanie kamieni kałowych nie jest skompilowane jeśli zastosuje się odpowiednie metody. Wykonanie domowej lewatywy, zakupionej w aptece, bardzo szybko pozwala pozbyć się tych skutków obocznych - skamieniałe złogi znikają, a oczyszczając organizm i przynosząc natychmiastową ulgę dbamy o ogólny stan organizmu (sprawdź tutaj: ziola-oczyszczajace.pl). Aby jednak mieć pewność, że kamienie zostały całkowicie usunięte i  nie pozostawiły w końcówce jelita grubego resztek, które mogłyby nadal zatruwać organizm, warto wykonać zabieg hydrokolonoterapii (terapii wodnej) w profesjonalnym gabinecie lekarskim.

Usuwanie kamieni kałowych tą metodą jest całkowicie bezbolesne i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Przez niewielką rurkę zostaje wprowadzony roztwór wodny (ogrzany i wyjałowiony) do jelit. Zwykle wykonuje się dodatkowo masaż brzucha, który umożliwia bardziej sprawne pozbywanie się złogów. Jeśli hydrokolonoterapia będzie wykonywana przez pacjenta co najmniej 3 razy w roku w odstępach minimum 1 tygodnia, efekty będą zaskakujące, a komfort życia znacznie się poprawi. Dodatkowo można sięgnąć po skuteczne zioła na oczyszczanie organizmu.

Cały zabieg trwa ok. 45 min. i pozwala pozbyć się nawet 3 kg złogów zalegających w jelitach. Aby efekty były jak najbardziej zauważalne i odczuwalne, przez 5 dni poprzedzających planowaną hydrokolonoterapię, należy stosować lekkostrawną dietę wysokobłonnikową - dowiedz się więcej. Natomiast po zabiegu, przez pierwsze 6 godzin zaleca się uzupełnianie płynów i spożywanie świeżych warzyw i owoców oraz przyjmowanie probiotyków, które pozwolą odbudować pożądaną florę bakteryjną jelit.

Dla wielu pacjentów blokadą przed wykonaniem zabiegu jest obawa przed dyskomfortem wywołanym nieprzyjemnym zapachem kału, podczas oczyszczania jelit. Nic bardziej mylnego. Podczas terapii wodnej, wykonywanej jednorazowymi narzędziami, zawartość jelit odprowadzana jest bezpośrednio do kanalizacji, co sprawia, że zabieg jest całkowicie bezwonny.

Hydrokolonoterapia umożliwia:

pozbycie się kamieni kałowych, złogów jelitowych, pasożytów i toksyn,
leczenie otyłości brzusznej,
pozbycie się zaparć i wzdęć,
poprawienie perystaltyki jelit.
usprawnienie wchłaniania witamin i mikroelementów.

Złogi mas kałowych, przy długotrwałych zaparciach, powodują powstawanie kamieni kałowych, które zatruwają organizm i tworzą środowisko sprzyjające namnażaniu się pasożytów. Zastosowanie terapii wodnej pozwala nie tylko skutecznie pozbyć zalegających zwartych mas, lecz także znacznie poprawia samopoczucie i wpływa na kondycję całego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 + = 90