Wpływ tkanki tłuszczowej na powstawanie cellulitu

Z otyłością i nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, niezależnie od rozkładu jej w ciele, wiąże się wiele dolegliwości i chorób towarzyszących. Występuje zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, insulinooporności, cukrzycy oraz wielu innych.

Vialise
Serum antycellulitowe

U kobiet z podwyższonym wskaźnikiem BMI występuje również o wiele częściej problem cellulitu. Jest to defekt tkanki podskórnej objawiający się jako wgłębienia i wzniesienia na skórze, najczęściej ud, pośladków, ramion oraz pleców. W patomechaniźmie jego powstawania bierze udział wiele czynników. Jednym z nich jest właśnie nadmierna ilość tkanki tłuszczowej. Kobiety o zwiększonej masie ciała najczęściej borykają się z cellulitem tłuszczowym. Powstaje on w wyniku nadmiernego nagromadzenia triglicerydów w komórkach tłuszczowych, które zlewają się w większe grudki. Uciskają w ten sposób pobliskie naczynia limfatyczne i krwionośne, przez co odpływ wody i substancji toksycznych jest upośledzony.

Cząsteczki te otaczają adipocyty, co jeszcze bardziej powiększa powstałe grudki i objawia się na skórze jako charakterystyczne nierówności. Zanim jednak proces ten osiągnie ostateczną fazę, możliwa jest likwidacja cellulitu za pomocą odpowiedniego leczenia.

Metody usuwania cellulitu - czyli jakie leczenie wybrać?

Zanim powstanie widoczna skórka pomarańczowa, przez wiele lat dochodzi do odkładania się grudek i zwiększania się ich rozmiarów. Początkowo cellulit może być kompletnie niewidoczny, a jedynym objawem pozostaje spadek elastyczności i zblednięcie skóry na pośladkach, udach itd. Gdy zmiany stają się widoczne po uciśnięciu lub niezależnie od pozycji ciała, to mamy do czynienia z ostatnimi etapami tworzenia się skórki pomarańczowej.

U kobiet o zwiększonej masie istnieje istotnie większe ryzyko rozwoju cellulitu. Warto zatem wybrać działania profilaktyczne, które zapobiegną powstaniu tego defektu kosmetycznego. Należą do nich wszelkie działania mające na celu zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, jak:

  • ćwiczenia fizyczne
  • dieta obniżająca masę ciała
  • masaże antycellulitowe i odchudzające

Bardzo dobre działanie profilaktyczne mają również zabiegi kosmetyczne na cellulit. Przyczyniają się one do rozbijania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Poprawiają ukrwienie oraz elastyczność skóry, co ułatwia odprowadzanie wody i substancji przemiany materii z tkanki podskórnej.

Jakie zabiegi na cellulit są wskazane w nadwadze?

Otyłość i nadwaga jest wskazaniem w wielu zabiegach kosmetycznych. Bardzo dobre efekty w rozbijaniu tkanki tłuszczowej prezentują zabiegi oparte na masażu podciśnieniowym. Należą do nich Icoone oraz Venus Legacy. Dzięki specjalnie skonstruowanym rolkom do masażu z odpowiednią siłą oddziałują na tkankę podskórną, umożliwiając rozdrobnienie na mniejsze części grudek tłuszczowych. W wyniku działania samego masażu oraz zmniejszeniu ucisku na naczynia przez komórki tłuszczowe możliwe staje się odprowadzenie metabolitów i cząsteczek wody oraz zniwelowanie efektu skórki pomarańczowej. Na tym nie kończą się skuteczne zabiegi na cellulit. Każdy z nich charakteryzuje się innym sposobem działania i innymi wskazaniami do stosowania. Bezpłatne konsultacje oferowane przez specjalistyczne gabinety kosmetyczne pozwolą dobrać odpowiednie leczenie oraz odpowiedzieć na pytanie jak zwalczyć cellulit tłuszczowy, stosując wspomagające formy terapii m.in jako zabiegi na cellulit w Gdyni.


Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607

2 thoughts on “Wpływ tkanki tłuszczowej na powstawanie cellulitu

  1. Krymin

    "Powstaje on w wyniku nadmiernego nagromadzenia triglicerydów w komórkach tłuszczowych, które zlewają się w większe grudki. Uciskają w ten sposób pobliskie naczynia limfatyczne i krwionośne, przez co odpływ wody i substancji toksycznych jest upośledzony. " - można jakoś zaburzyć ten proces?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 4 =