Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Jedną z często spotykanych, przewlekłych chorób skóry jest trądzik różowaty, co ciekawe dotykający najczęściej osoby dojrzałe, między 25 a 55 rokiem życia. Ma on niezwykle charakterystyczne objawy ograniczone wyłącznie do skóry twarzy. U osoby chorej występuje zaczerwienienie, a czasem nawet grudki i krosty, obejmujące okolice nosa, czoło i policzki.

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele, począwszy od gwałtownej reakcji na zmiany temperatury, poprzez stres aż po spożywanie pewnych rodzajów potraw, zwłaszcza ostrych lub zbyt gorących. W szczególnie ciężkich przypadkach na twarzy pojawiają się również nieestetyczne zwłóknienia i przerosty gruczołów łojowych. Wszystko to wpływa bardzo negatywnie na samopoczucie chorego i dlatego wielu z nich zadaje sobie pytanie, jak można leczyć trądzik różowaty, tak aby uniknąć nawrotów choroby.

Podstawową rzeczą, z której trzeba sobie zdać sprawę, to fakt, że tej odmiany trądziku niestety nie da się całkowicie wyleczyć. Można jedynie minimalizować jego skutki, zapobiegając pojawianiu się niekorzystnych zmian skórnych i stosując odpowiednio dobrane leki ograniczać postęp choroby. Leczenie tej kłopotliwej przypadłości oferuje nawet wiele gabinetów kosmetycznych, ale jeśli ma ono być naprawdę skuteczne i przynieść zamierzony efekt, lepiej będzie skorzystać z pomocy lekarza dermatologa. Wie on jak leczyć trądzik różowaty miejscowo, aplikując leki z antybiotykami, eliminującymi stany zapalne.

Jak leczyć i wyleczyć trądzik różowaty?

https://acnerose.pl/leczenie-tradziku-rozowatego-jak-wyleczyc-tradzik-rozowaty/

Najczęściej stosuje się w tym celu żele lub maści zwierające w swoim składzie metronidazol. U pacjentów w zaawansowanym stadium choroby, kiedy na skórze wystąpiła już postać guzowata trądziku, używa się z kolei leków zawierających sulafacetamid sodowy i nadtlenek benzoilu. Równie ważne, jak leczenie zmian skórnych, jest eliminowanie czynników powodujących zaczerwienienia, a zwłaszcza problemów żołądkowych.

W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie leczenia chirurgicznego, kiedy wystąpiła degeneracja skóry nosa, a używa się do tego lasera. Skóra zmieniona przez trądzik różowaty wymaga też stosowania regularnych zabiegów kosmetycznych. Najlepiej używać specjalnych dermokosmetyków do skóry wrażliwej, nawilżające i zmiękczające skórę i jednocześnie chroniące jej delikatną warstwę lipidową.

One thought on “Jak wyleczyć trądzik różowaty?

  1. Marcin

    Najgorzej jest z trądzikiem różowatym u mężczyzn, pojawia się na nosie i powoduje przerost tkanki - tragedia! Mam kolegę, który cierpi na tę chorobę i dość późno zaczął ją leczyć, musiał mieć chirurgicznie odjęte tkankę z nosa, bo wyglądało to źle...

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 − = 82