Wywołanie kłykcin kończystych – wirus HPV

Przyczyną powstawania kłykcin kończystych u mężczyzn jest rozwijający się w organizmie wirus HPV. Ma on podłoże w kontaktach seksualnych, ponieważ wirusem tym można zarazić się przede wszystkim drogą płciową. Kłykciny kończyste to potocznie mówiąc brodawki płciowe, pojawiające się na narządach płciowych u mężczyzn.

Jest to popularna na terenie Polski choroba weneryczna, której można przeciwdziałać i nie przynosi ona zbyt przykrych konsekwencji u mężczyzn, choć trzeba zająć się umiejętnym leczeniem takiego wirusa, aby skutecznie sobie z nim poradzić, co wcale nie jest prostym zadaniem. Do zakażenia takim wirusem dochodzi wtedy, gdy odbywa się stosunek seksualny z osobą, która w swoim organizmie już posiada takiego wirusa. Z tego względu warto unikać przypadkowych kontaktów seksualnych, bo nigdy nie ma się pewności, co mogą one nieść za sobą.

Wykwity na narządach płciowych

Objawy takiego zakażenia są dla mężczyzn bardzo dobrze widoczne, więc nie powinno być jakichkolwiek problemów z ich zauważeniem. Przede wszystkim są to różowe lub brunatne wykwity na narządach płciowych. Pojawiają się one zazwyczaj przy żołędziu oraz pod wędzidełkiem, dlatego warto regularnie sprawdzać takie miejsca, aby w miarę wcześnie udać się do lekarza-specjalisty, gdy coś będzie nie tak.

Czytaj więcej: http://www.zdrowie.com.pl/objawy-wirusa-hpv-oraz-jego-diagnostyka-4075/

Oczywiście każda osoba może zaszczepić przeciwko takiemu wirusowi, aby mieć stuprocentową pewność tego, że choroba weneryczna u tej osoby nie wystąpi. Zawsze można też zabezpieczać się podczas stosunków seksualnych, aby zwiększyć szansę na brak zarażenia wirusem HPV.

Badania histopatologiczne

Lekarz do którego zwróci się pacjent jest zmuszony przeprowadzić najpierw odpowiedni wywiad, aby zbadać dokładnie źródło problemu, a potem wykonywane są profesjonalne badania histopatologiczne. Badania na obecność wirusa HPV w organizmie są co prawda dość kosztowne, ale dają spodziewane efekty końcowe, gdyż ma się wtedy stuprocentową pewność tego, czy jest się zarażonym takim wirusem, czy też udało się uniknąć tej dolegliwości.

Warto dbać jednak o własne zdrowie i wziąć pełną odpowiedzialność za swoją aktywność seksualną.

2 thoughts on “Wywołanie kłykcin kończystych – wirus HPV

  1. Wania

    Tylko, że trzeba pamiętać o tym, że wyniki testu HPV mogą człowieka podłamać. Bo z jednej strony jak się okaże, że wirusa HPV nie ma, to można szybko wziąć szczepionkę, ale jak już jest to nie ma rady na to żadnej.

    Reply
  2. Ulrich

    Lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Wtedy jak wiesz, że jesteś nosicielem wirusa HPV to zwracasz większą uwagę nawet na małe objawy i można szybko zareagować idąc do lekarza. A jak nie wiesz to możesz pomyśleć, że to nic takiego i czekać niepotrzebnie tracąc czas.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

66 − = 59