Wzmocnienie włosów – zabiegi regeneracyjne na włosy

Gęste włosy to marzenie większości ludzi, ponieważ zadbane kojarzą się ze zdrowiem, luksusem i dobrobytem. Jeśli nie możemy sobie poradzić z ich ciągłym osłabieniem i wypadaniem, to warto udać się do specjalisty na zabieg, dzięki któremu odbudujemy włosy i dobre samopoczucie. Jednocześnie pamiętajmy, że wypadające włosy mogą być sygnałem wielu zaczynających się schorzeń, niekoniecznie związanych ze skórą głowy.

Wypadające włosy - przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów często jest spowodowane czynnikami zewnętrznymi i niedostateczną pielęgnacją. Najłatwiej o nie zimą, kiedy nosi się czapki, a powietrze w mieszkaniach jest suche. Każdy kontakt włosów z materiałem może osłabiać ich strukturę, a niedostateczna wilgotność doprowadza do nieprawidłowego wydzielania sebum i przesuszenia włosów. Wzmocnienie włosów od środka powinno być pierwszym krokiem, jakim podejmujemy, ponieważ na uzyskanie satysfakcjonującego efektu potrzeba czasu, a większość zabiegów na włosy nie działa na skórę i łuskę.

Sprawdź najlepsze zabiegi na wzmocnienie włosów: http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/najlepsze-zabiegi-wzmocnienie-wlosow/

Regeneracja włosów - gdzie szukać pomocy

kucyk kobiety w powietrzu

Pierwszą opcją pomocy może być udanie się do gabinetu kosmetycznego, którego specjalizacją jest regeneracja włosów. Pamiętajmy jednak, że jednocześnie warto zapisać się do innego specjalisty, najlepiej trychologa. Ponieważ dopiero konsultacja wyjaśni przyczyny wypadania włosów. Właściwa diagnoza pomoże szybko uporać się z problemem, pobudzenie właściwości regeneracyjnych skóry głowy sprawi, że wypadające włosy znikną, a nowe wyrosną o wiele mocniejsze niż wcześniej. Rozmawiając ze specjalistą miejmy świadomość, że w niektórych przypadkach przeprowadzenie terapii może nie być możliwe i warto wspomnieć o skłonnościach do infekcji, opryszczce czy ciąży.

Jak wzmocnić włosy?

Kolejnym krokiem do wzmocnienia włosów jest leczenie skóry głowy, jednak nie zawsze jest ono możliwe. Nie zaniedbujmy więc pierwszych wypadających włosów, pamiętajmy, że ich przyczyna mogła pojawić się nawet pół roku wcześniej!

Żeby leczenie wypadania włosów było efektywne, na skórze muszą znajdować się aktywne cebulki włosowe, bez nich wykonanie zabiegów mija się z celem, ponieważ włosy po wypadnięciu nie odrosną. - mówi specjalista.

Wykonanie trichoskopii pomoże wstępnie ocenić jak wzmocnić włosy. Zdjęcie zrobione podczas zabiegu uwidacznia kondycję łodyg włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczającej je skóry oraz daje wiedzę potrzebną do skierowania nas dalej.

Specjalistyczne zabiegi na wypadanie włosów

Kliniki po konsultacji ze specjalistami oferują wiele profesjonalnych zabiegów, dzięki którym możemy powstrzymać wypadanie włosów. Warto zwrócić uwagę na kilka z nich:

 • Mezoterapia - jedna z najskuteczniejszych nowoczesnych metod zagęszczania włosów. Dzięki nakłuciom mikroigłami, do głębokich warstw skóry wprowadzone zostaje osocze uprzednio pobrane od pacjenta. Na efekty trzeba poczekać do kilku miesięcy, jednak zdecydowanie warto, bo nowych włosów wyrasta dużo więcej.
 • Zabieg Dermapen/Mezopen - wykonywany za pomocą urządzenia przypominającego kształtem długopis. Podobnie jak przy mezoterapii, igłą z urządzenia wprowadza się do skóry specjalne preparaty.

Wzmocnienie włosów

Jeśli szukamy dodatkowych środków na wzmocnienie włosów i skóry głowy, to dobrym pomysłem może okazać się karboksyterapia. Wykorzystywany w niej dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne i sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona, co przekłada się na szybszy porost włosów. Zauważalnie poprawia się również kondycja rosnącego owłosienia - jest mocniejsze, bardziej błyszczące i nie wypada.

3 thoughts on “Wzmocnienie włosów – zabiegi regeneracyjne na włosy

 1. Reja

  Warto skorzystać z pomocy przy regeneracji włosów. Domowe sposoby nie zawsze dają radę i warto pójść do specjalisty.

  Reply
 2. pejka7

  Korzystałam z domowych sposób na wypadanie włosów i nie wiele mi to dało. Wykonanie trichoskopii pomogło mi ocenić z czym jest problem 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

97 − 96 =