informacje

Zmarszczkami nazywa się niewielkie załamania na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Aczkolwiek czasami zdarza się, iż nasz wygląd nie sugeruje tego, jak wygląda nasza metryka. Otóż czynników, które wpływają na szybsze starzenie się skóry jest wiele, należą do nich między innymi częste wizyty w solarium i w saunie, jak również czynniki genetyczne.

Do jednych z najszybciej pojawiających się, a zarazem najtrudniejszych do usunięcia należą zmarszczki wokół ust, jak również zmarszczki wokół oczu. Wiele osób zastanawia się, jak zlikwidować zmarszczki pod oczami. Otóż metod na zmarszczki pod oczami, a w szczególności na lwie zmarszczki - jest wiele. Natomiast przed podjęciem decyzji o wyborze danej metody należy skonsultować się z dermatologiem, bądź certyfikowanym kosmetologiem.

Zmarszczki pod oczami zabiegi

Aby w skuteczny sposób usunąć zmarszczki w okolicach oczu najlepszym sposobem będzie zdecydowanie się na laseroterapię, mezoterapię, bądź botoks.

Tak więc jeżeli chodzi o laseroterapię, to zabieg ten polega na zastosowaniu wiązki lasera, które wnika głęboko w skórę. Poprzez to działanie zostają zamknięte zmarszczki, aczkolwiek pierwszy zabieg może nie przynieść oczekiwanych efektów. Tak więc w celu uzyskania zadowalających rezultatów należy wykonać około czterech takich zabiegów.

Z kolei mezoterapia polega na wstrzykiwaniu koktajlu witaminowego, który powoduje odżywienie skóry, a poprzez to jej wygładzenie. Tutaj także jest sugerowane powtórzenie około czterech zabiegów w celu uzyskania pożądanych efektów.

Natomiast botoks jest zabiegiem, który wygładza zmarszczki, a jego efekty są widocznie niemal od razu. Aczkolwiek jego wadą jest to, iż w żaden sposób on nie odżywia, ani nie nawilża skóry. Przed wyborem tej metody należy skonsultować się z dermatologiem, w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Laserowe usuwanie zmarszczek cena

Cena laserowego usuwania zmarszczek zależy od metody wyboru laseru. Bowiem metoda przy zastosowaniu laseru frakcyjnego waha się w przedziale 500-1000 złotych. Aczkolwiek przy zastosowaniu lasera CO2 cena ta jest tańsza, gdyż waha się w przedziale 300-500 złotych.

Odchudzanie kojarzone jest przede wszystkim z odmawianiem sobie jedzenia, a w tym najbardziej słodyczy. Kiedy myślimy o szczupłej sylwetce od razu wiążemy to z podjęciem wyzwania przez stosowanie jakiejś bardzo restrykcyjnej diety. Na drugi plan najczęściej schodzi fakt, że przy odchudzaniu konieczna jest jakakolwiek forma aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie więc powinniśmy mieć go jak najwięcej i to nie tylko w trakcie odchudzania. Sport powinien być wpisany w nasz styl życia. Jeśli jednak nadmiar obowiązków lub brak pieniędzy nie pozwala nam na zapisanie się na fitness czy inne zajęcia przeznaczone dla kobiet, zacznijmy wykonywać ćwiczenia w domu. Może być jednak tak, że nie mamy czasu nawet na wykonywanie ćwiczeń w domu wtedy postarajmy się jak najlepiej wykonywać obowiązki domowe takie jak na przykład sprzątanie, nie korzystajmy z auta za to starajmy się chodzi wszędzie na pieszo. Wtedy możemy mieć nadzieje, że problem taki jak nadmiar skóry po odchudzaniu nas nie będzie dotyczył.

Co jeśli już mamy nieestetyczny problem taki jak obwisła skóra po odchudzaniu?

Skóra po odchudzaniu może być bardzo problematyczna, może wyglądać jak zwiotczała skóra. Obwisła skóra czy wiotka skóra potrzebuje zabiegów, które wpłyną na poprawę jej kondycji, bez względu na to jakiej części ciała dotyczy problem skóry, więc obojętne jest to czy to obwisła skóra na brzuchu, czy na udach lub pośladkach. Ujędrnienie skóry zawsze można uzyskać przy pomocy różnych metod na przykład takich jak:

  • Karboksyterapia Reology 2 - zabieg usuwa problem luźnej skóry. Polega na wprowadzeniu pod skórę płynnego dwutlenku węgla przez co poprawia przepływ krwi powodując tym, że naczynia ulegają wzmocnieniu. Skóra po zabiegu jest jędrniejsza, gęstsza i bardziej napięta.
  • Dermapen 3 - specjaliści piszą o tej metodzie, (która polega na niezliczonej liczbie mikronakłuć i podaniu pod skórę substancji odżywczych), że daje rezultat skóry zagęszczonej, bardziej napiętej i ujędrnionej.
  • Laser Harmony XL pro NIR - metoda usuwania wiotkiej skóry tym urządzeniem sprowadza się do wykorzystania światła bliskiego podczerwieni. W trakcie zabiegu dochodzi do podgrzania i skurczu włókien kolagenowych. Dzięki takiemu działaniu wytwarzają się nowe włókna kolagenowe, które w efekcie powodują wygładzenie skóry.

Można śmiało napisać, że krew jest swego rodzaju paliwem dla naszego organizmu. Wszystko dlatego, że dociera do każdej znajdującej się tam komórki i wyposaża ją w tlen oraz składniki odżywcze, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Niekiedy jednak ten proces nie przebiega właściwie. W takich właśnie sytuacjach przydatne jest USG dopplera.

USG doppler - co bada?

W czasie badania ocenie poddawanych jest wiele elementów. Są to między innymi tętnice szyjne. USG dopplera rejestruje prędkości przepływu krwi oraz pozwala ustalić miejsca, w których doszło do ewentualnych zmian zmian miażdżycowych. Ponadto zabieg bada tętnice podobojczykowe (od których drożności zależy ukrwienie kończyn górnych) czy nawet w pewnym stopniu serce - sprawdza czy dany pacjent nie ma żadnych wad zastawkowych. Przy pomocy tego zabiegu bada się też inne elementy naszego organizmu. Są to narządy jamy brzusznej, narządy płciowe, nogi oraz guzy. Badanie pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości i postawić odpowiednią diagnozę, która będzie początkiem leczenia.

USG doppler - jakie są wskazania?

Pacjent jest skierowany na USG dopplera w przypadku borykania się między innymi z zaburzeniami krążenia. USG Dopplera wykonuje się również przy objawach neurologicznych, które mogą być jednoznaczne z niedokrwieniem. Zabieg konieczny jest przy podejrzeniu przetok naczyniowych, tętniaka aorty lub tętniaka tętnicy brzusznej. Ponadto jest bardzo często stosowany u osób, które przechodziły różnego rodzaju przeszczepy.

USG doppler - Jak wygląda badanie ?

Badanie usg doppler wygląda bardzo podobne do zwykłego USG jamy brzusznej. W tym wypadku jednak pacjent słyszy specjalny efekt dźwiękowy, którym jest szum krwi przepływającej przez naczynka. Wyróżniamy 4 rodzaje badania doplera. Pierwszym z nich jest badanie o fali ciągłej, które sprawdza zmiany w natężeniu przepływu krwi. Warto wspomnieć również o podwójnym badanie dopplera, kolorowym dopplerze oraz najnowszym badaniu dopplerowskim, które daje najbardziej miarodajne rezultaty.

Jak należy przygotować się do badania?

W przypadku tego zabiegu nie ma żadnych szczególnych wytycznych w stosunku do pacjentów.

Czy USG Dopplera jest bezpieczne?

Trzeba podkreślić, że sam zabieg jest bezbolesny, dlatego osoby, które mają mieć ten zabieg nie powinni się nim w żaden sposób przejmować. Pacjenci zastanawiają się jednak często czy ten zabieg nie powoduje żadnych komplikacji. W zdecydowanej większości przypadków nic takiego nie ma jednak miejsca, a wyniki pozwalają postawić stosowną diagnozę.

Laser Vectus to najlepszy wybór.

Bardzo często mamy pewnego rodzaju kompleksy. Mówi się, że kompleksy to rzecz normalna i tak naprawdę każdy je ma. Jednak dla większości z nas nie jest to absolutnie żadne pocieszenie. Świetnie zdajemy sobie z tego sprawę. Musimy doskonale wiedzieć, że możemy ze wszelkimi kompleksami śmiało walczyć. Jest to oczywiście nierówna walka, ale tak naprawdę powinniśmy stawić jej czoła.

Wiele osób, a już szczególnie kobiet skarży się na problemy z nadmiernym otoczeniem. Zdecydowanie przeraża nas, kobiet wizja kobiet owłosionych dosłownie we wszystkich miejscach. Nie jest to dla kobiet normalne. Zwykłe golenie maszynką nie spełnia w większości wypadków już swojej funkcji. Bardzo dobry pomysł to laser i co za tym idzie depilacja laserowa. Ja osobiście polecam jak najbardziej użycie lasera jakim jest laser Vectus. Jest to jeden z lepszych laserów, który możemy bez najmniejszego problemu znaleźć w wielu miastach w Polsce. Gdy chcemy odszukać miejsce, w którym wykonuje się depilację laserem Vectus to wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę laser Vectus plus miasto, w którym chcemy poddać się zabiegowi. Mieszkamy w Gdańsku? Świetnie zatem wpisujemy frazę laser Vectus Gdańsk.

W kilka sekund otrzymamy miejsca w Gdańsku, gdzie zrobią nam profesjonalną depilacją laserem i to laser jednym z lepszych. Musimy doskonale wiedzieć, że miejsce, w którym poddamy się zabiegowi powinno być przez nas dodatkowo sprawdzone. Wybierajmy tylko miejsca sprawdzone, w których pracują ludzie z doświadczeniem oraz z pasją.

Jeśli pojawia się u nas łupież, to bardzo często na skórze głowy, ale inaczej jest z łupieżem pstrym, ponieważ najczęściej pojawia się on na skórze klatki piersiowej. Łupież ten powstaje w wyniku zakażenia grzybiczego grzybami z gatunku Malassezia globosa lub Malassezia furfur.

...continue reading

Grzyb Malassezia furtur jest jednym z najtrudniejszych do wyleczenia pasożytów. Atakuje naszą skórę, w momencie gdy odporność naszego organizmu ulega załamaniu, bądź wtedy, gdy skład naszego łoju z jakiegoś powodu, zmienia się. Pasożyt wywołuje schorzenie, znane w społeczeństwie, jako łupież pstry. Skuteczne leczenie obejmuje farmakoterapię oraz stosowanie żelów, szamponów, balsamów, zawierających kwas salicylowy czy selen, a także terapię doustną. ...continue reading

Zakażenie bakterią Chlamydia Trachomatis może przydarzyć się praktycznie każdej kobiecie, ale największym ryzykiem obciążone są kobiety aktywne seksualnie. Dlatego warto zrobić test na chlamydię co najmniej raz w roku, nawet jeśli nie zaobserwujemy u siebie żadnych podejrzanych symptomów, które mogłyby wskazywać na infekcję. Dotyczy to szczególnie osób aktywnych seksualnie. ...continue reading

6 komentarzy

Hemoroidy są przede wszystkim bardzo bolesne, więc na początku należy złagodzić ból, jaki towarzyszy ich pojawieniu się. To też swędzenie, pieczenie i inne dolegliwości, które często nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Można je ograniczyć za pomocą naturalnych sposobów, stosując zioła o potwierdzonej skuteczności. Działają one przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz przeciwbólowo. Na najczęściej polecane zioła wyrasta Procto Vitale – dostępne już w Polsce połączenie prawoślazu, szałwii lekarskiej, ziela skrzypu oraz ziela rdestu ptasiego. ...continue reading

3 komentarze

Żylaki odbytu są wstydliwą dolegliwością, mimo jej powszechności, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wielu zmagających się z tym schorzeniem boi się nawet zapytać o leczącego ją specjalistę np. w rejestracji. Podpowiadamy: najlepiej od razu szukać proktologa. ...continue reading