informacje

Aphtosis, czyli afta, to dotykający ludzi w każdym wieku stan zapalny, połączony z niewielkim ubytkiem błony śluzowej w ustach. Mimo niedużych rozmiarów i braku jakichkolwiek zagrożeń dla zdrowia, afta na języku czy dziąśle z pewnością zalicza się do najbardziej irytujących problemów jamy ustnej. Afty u dzieci nie są zagrożeniem, ale jeśli nawracają, warto skonsultować to z lekarzem. ...continue reading

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg niezwykle popularny. Można odnaleźć go w ofercie coraz większej liczby gabinetów kosmetycznych. I nic w tym dziwnego! W końcu niesie on ze sobą same zalety. Jest praktycznie bezbolesny, wykonuje się go niezwykle szybko (trwa bowiem od kilku do kilkunastu minut, w zależności od części ciała, na której się go przeprowadza), a efekty osiągnięte za jego sprawą utrzymują się naprawdę długo.

...continue reading

Nagły wysyp pryszczy na ciele nastolatka może być dla niego powodem dużej traumy, a przewlekłość tej dolegliwości może powodować poważniejsze schorzenia, jak: trądzik różowaty, łupież łojotokowy, czy łojotokowe zapalenie skóry. Występowanie pryszczy u nastolatków ma podłoże hormonalne (u chłopców - androgeny), może mieć też genetyczne i wiąże się z nadczynnością gruczołów łojowych skóry, których najwięcej zlokalizowanych jest w górnych częściach ciała i dlatego pryszcze wyskakują nam najczęściej na twarzy, szyi, plecach, klatce piersiowej i ramionach. Pryszcze u młodzieży znikają na ogół wraz z zakończeniem okresu dojrzewania. ...continue reading

4 komentarze

Zmarszczkami nazywa się niewielkie załamania na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Aczkolwiek czasami zdarza się, iż nasz wygląd nie sugeruje tego, jak wygląda nasza metryka. Otóż czynników, które wpływają na szybsze starzenie się skóry jest wiele, należą do nich między innymi częste wizyty w solarium i w saunie, jak również czynniki genetyczne.

Do jednych z najszybciej pojawiających się, a zarazem najtrudniejszych do usunięcia należą zmarszczki wokół ust, jak również zmarszczki wokół oczu. Wiele osób zastanawia się, jak zlikwidować zmarszczki pod oczami. Otóż metod na zmarszczki pod oczami, a w szczególności na lwie zmarszczki - jest wiele. Natomiast przed podjęciem decyzji o wyborze danej metody należy skonsultować się z dermatologiem, bądź certyfikowanym kosmetologiem.

...continue reading

4 komentarze

Odchudzanie kojarzone jest przede wszystkim z odmawianiem sobie jedzenia, a w tym najbardziej słodyczy. Kiedy myślimy o szczupłej sylwetce od razu wiążemy to z podjęciem wyzwania przez stosowanie jakiejś bardzo restrykcyjnej diety. Na drugi plan najczęściej schodzi fakt, że przy odchudzaniu konieczna jest jakakolwiek forma aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie więc powinniśmy mieć go jak najwięcej i to nie tylko w trakcie odchudzania. Sport powinien być wpisany w nasz styl życia. Jeśli jednak nadmiar obowiązków lub brak pieniędzy nie pozwala nam na zapisanie się na fitness czy inne zajęcia przeznaczone dla kobiet, zacznijmy wykonywać ćwiczenia w domu. Może być jednak tak, że nie mamy czasu nawet na wykonywanie ćwiczeń w domu wtedy postarajmy się jak najlepiej wykonywać obowiązki domowe takie jak na przykład sprzątanie, nie korzystajmy z auta za to starajmy się chodzi wszędzie na pieszo. Wtedy możemy mieć nadzieje, że problem taki jak nadmiar skóry po odchudzaniu nas nie będzie dotyczył.

...continue reading

Można śmiało napisać, że krew jest swego rodzaju paliwem dla naszego organizmu. Wszystko dlatego, że dociera do każdej znajdującej się tam komórki i wyposaża ją w tlen oraz składniki odżywcze, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Niekiedy jednak ten proces nie przebiega właściwie. W takich właśnie sytuacjach przydatne jest USG dopplera.

...continue reading

Laser Vectus to najlepszy wybór.

Bardzo często mamy pewnego rodzaju kompleksy. Mówi się, że kompleksy to rzecz normalna i tak naprawdę każdy je ma. Jednak dla większości z nas nie jest to absolutnie żadne pocieszenie. Świetnie zdajemy sobie z tego sprawę. Musimy doskonale wiedzieć, że możemy ze wszelkimi kompleksami śmiało walczyć. Jest to oczywiście nierówna walka, ale tak naprawdę powinniśmy stawić jej czoła.

...continue reading

Jeśli pojawia się u nas łupież, to bardzo często na skórze głowy, ale inaczej jest z łupieżem pstrym, ponieważ najczęściej pojawia się on na skórze klatki piersiowej. Łupież ten powstaje w wyniku zakażenia grzybiczego grzybami z gatunku Malassezia globosa lub Malassezia furfur.

...continue reading

Krwawienie miesiączkowe to niewdzięczny, ale zupełnie naturalny proces w życiu niemalże każdej kobiety. Nie jest ani groźne, ani podejrzane, ale i tak potrafi dać się we znaki. Już prawidłowa miesiączka daje się we znaki, przede wszystkim ze względu na niewygodę. Szczególnie kiepsko sytuacja wygląda jednak wtedy, gdy kobieta cierpi na menstruację bolesną, sprawiającą duży dyskomfort fizyczny. ...continue reading

Grzyb Malassezia furtur jest jednym z najtrudniejszych do wyleczenia pasożytów. Atakuje naszą skórę, w momencie gdy odporność naszego organizmu ulega załamaniu, bądź wtedy, gdy skład naszego łoju z jakiegoś powodu, zmienia się. Pasożyt wywołuje schorzenie, znane w społeczeństwie, jako łupież pstry. Skuteczne leczenie obejmuje farmakoterapię oraz stosowanie żelów, szamponów, balsamów, zawierających kwas salicylowy czy selen, a także terapię doustną. ...continue reading