Usuwanie owłosienia pod pachami i na nogach: Depilacja laserowa Gdynia

Pozbywanie się owłosienia z ciała to czynność która towarzyszy człowiekowi już od wielu pokoleń. Normy społeczne czy po prostu moda wskazuje, że kobieta nie powinna posiadać owłosionych nóg czy okolic pach, bo nie wygląda to zbyt estetycznie, ani zresztą nie jest higieniczne. Ciało pokryte włosami szybciej się poci, a chyba żadna z nas nie lubi tego uczucia nieświeżości. Istnieje całe mnóstwo sposobów na depilację ciała, zarówno przy pomocy maszynki jednorazowej, jak i bardziej bolesnego zabiegu depilacji przy pomocy wosku. Wszystkie jednak sprowadzają się do jednego – włoski odrastają, nierzadko pojawiają się bolesne krostki, a cała procedura zaczyna się od nowa. Jeżeli zatem zależy nam na trwałym usunięciu owłosienia i zapomnieniu o przykrym obowiązku co kilka dni, warto zainteresować się tematem depilacji laserowej, która świeci coraz większe triumfy wśród kobiet jak i mężczyzn. Nowatorska metoda usuwania owłosienia za pomocą lasera to coś, co pozwala na trwałe usunięcie włosów z wybranej części ciała już po kilku sesjach. Dowiedz się więcej!

Czym jest depilacja laserowa, i co warto wiedzieć przed?

Depilacja laserowa polega na podgrzaniu mieszka włosowego w wybranej partii ciała, oraz zniszczenie go wiązką światła, by włos już nie odrósł. Ta metoda stosowana jest już od kilku lat i sprawdza się doskonale, uwalniając zarówno kobiety jak i mężczyzn od przykrego obowiązku depilacji domowej. Trwałe usunięcie owłosienia jest możliwe już po sześciu zabiegach, choć jest to sprawa indywidualna. Co jednak warto wiedzieć przed podjęciem się zabiegów depilacji? Przede wszystkim trzeba znać nazwy swoich leków jakie przyjmujemy, ponieważ niektóre z nich zażywane w trakcie zabiegów mogą prowadzić do poparzeń i uszkodzeń skóry. Podczas wywiadu z pracownikiem w salonie depilacji laserowej warto być szczerym i konkretnie odpowiadać na pytania, bo możemy sobie nieświadomie zrobić krzywdę ukryciem jakiegoś faktu przed specjalistą. To pomoże nam uniknąć niebezpiecznych poparzeń czy powikłań po depilacji.

Depilacja laserowa Gdynia -  DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Zapraszamy także do przeczytania następującego artykułu:
https://zdrowie.wprost.pl/uroda/10137396/depilacja-laserowa-vectus-jakie-sa-jej-zalety-clinica-cosmetologica-gdynia.html

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

depilacja
Depilacja nóg - przykład.

Problemy hormonalne czy po prostu uroda każdego człowieka powoduje, że czasem u kobiet pojawia się tzw. „wąsik”, czy nawet ciemne owłosienie w okolicach brody. Jeżeli borykamy się z takim problemem, depilacja laserowa będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Również jeżeli mamy problem z wrastającymi włoskami po depilacji, a dzień po goleniu danego miejsca pojawia się swędzące i pieczące uczulenie w postaci drobnych czerwonych krostek, laserowe usuwanie owłosienia również będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Możemy podjąć się zabiegu z dowolną częścią ciała, praktycznie każde miejsce na naszym ciele można wydepilować laserowo, jednak warto skonsultować to ze specjalistą, który będzie wykonywał nam zabieg. On wyjaśni nam jak powinno się przygotować do zabiegu, ale również jak traktować skórę tuz po, czyli czego unikać, by nie podrażnić dodatkowo skóry czy nie nabawić się uszkodzeń czy zaczerwienienia. Jakie są przeciwskazania do podjęcia depilacji laserowej?

 • Przebyte choroby skóry – niektóre choroby mogą nas dyskwalifikować z depilacji laserowej
 • Przyjmowane leki – Niektóre leki bardzo uwrażliwiają skórę, a laser może ją wówczas trwale uszkodzić
 • Leczenie endokrynologiczne – jeżeli leczymy się hormonalnie, niektóre leki z hormonami mogą powodować że depilacja będzie nieskuteczna.

Warto konsultować każde obawy z pracownikiem salonu depilacji laserowej, ponieważ tylko to może nas uchronić przed niepożądanymi skutkami ubocznymi czy nawet poparzeniami. Laserowe usuwanie owłosienia jest doskonałym sposobem by trwałe pozbyć się niechcianych włosów, jednak należy pamiętać o aspekcie bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku – ukrywanie jakichkolwiek przebytych chorób czy przyjmowanych leków może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami.

10 thoughts on “Usuwanie owłosienia pod pachami i na nogach: Depilacja laserowa Gdynia

 1. marta

  Nie wiedziałam właściwie na czym polega depilacja laserowa i zawsze wyobrażałam sobie, że to dłuuuugi i bolesny zabieg, ale widzę, że byłam w błędzie 😛

  Reply
 2. nivera11

  szukam dobrego gabinetu, ktory solidnie i porzadnie zajmie sie szybkim usuwaniem owlosienia na nogach, zna ktos cos dobrego?

  Reply
  1. Konia

   To jak możesz to wybierz się do Clinica Cosmetologica w Gdyni. Moja siostra skonsultowała się z nimi kiedy wykonać zabieg po tym jak się opalała i jej doradzili ile powinna odczekać, profesjonalne podejście.

   Reply
  1. herma2

   Moim zdaniem depilacja pod pachami to akurat najwieksza zmora i gdzie jak gdzie to tam najchetniej bym wykonala taki zabieg 😀

   Reply
  2. ozera

   No tak właściwie to i ile tak naprawdę kosztuje laserowe usuwanie owłosienia? Może ktoś zdradzić tajemnicę? ^^

   Reply
  3. Sandra

   Nie aż tak dużo jak mogłoby się wydawać. Kilka stówek od zabiegu, a powtórzeń trzeba wykonać max 6. Im ciemniejsze włosy tym zabieg ma większe szanse na powodzenie.

   Reply
 3. hopka

  Moja mama korzystała z depilacji laserowej na nogach i jest zachwycona z efektu. Zabieg był szybki i bezbolesny, a nogi teraz ma jak modelka 😉

  Reply
 4. michael

  A ja słyszałem kiedyś, że za pomocą usuwania owłosienia laserem można się też z czegoś wyleczyć, ale nie pamiętam z czego i czy to prawda 😀 Może ktoś się orientuje bardziej w temacie?

  Reply
  1. Bambi8

   Pewnie masz na myśli zapalenie mieszków włosowych. Najskuteczniejsza metodą leczenia jest właśnie laser, zgadza się 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 88 = 89