Jak uzyskać efekt elastycznej i gładkiej skóry po odchudzaniu?

Odchudzanie kojarzone jest przede wszystkim z odmawianiem sobie jedzenia, a w tym najbardziej słodyczy. Kiedy myślimy o szczupłej sylwetce od razu wiążemy to z podjęciem wyzwania przez stosowanie jakiejś bardzo restrykcyjnej diety. Na drugi plan najczęściej schodzi fakt, że przy odchudzaniu konieczna jest jakakolwiek forma aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie więc powinniśmy mieć go jak najwięcej i to nie tylko w trakcie odchudzania. Sport powinien być wpisany w nasz styl życia. Jeśli jednak nadmiar obowiązków lub brak pieniędzy nie pozwala nam na zapisanie się na fitness czy inne zajęcia przeznaczone dla kobiet, zacznijmy wykonywać ćwiczenia w domu. Może być jednak tak, że nie mamy czasu nawet na wykonywanie ćwiczeń w domu wtedy postarajmy się jak najlepiej wykonywać obowiązki domowe takie jak na przykład sprzątanie, nie korzystajmy z auta za to starajmy się chodzi wszędzie na pieszo. Wtedy możemy mieć nadzieje, że problem taki jak nadmiar skóry po odchudzaniu nas nie będzie dotyczył.

Co jeśli już mamy nieestetyczny problem taki jak obwisła skóra po odchudzaniu?

Skóra po odchudzaniu może być bardzo problematyczna, może wyglądać jak zwiotczała skóra. Obwisła skóra czy wiotka skóra potrzebuje zabiegów, które wpłyną na poprawę jej kondycji, bez względu na to jakiej części ciała dotyczy problem skóry, więc obojętne jest to czy to obwisła skóra na brzuchu, czy na udach lub pośladkach. Ujędrnienie skóry zawsze można uzyskać przy pomocy różnych metod na przykład takich jak:

 • Karboksyterapia Reology 2 - zabieg usuwa problem luźnej skóry. Polega na wprowadzeniu pod skórę płynnego dwutlenku węgla przez co poprawia przepływ krwi powodując tym, że naczynia ulegają wzmocnieniu. Skóra po zabiegu jest jędrniejsza, gęstsza i bardziej napięta.
 • Dermapen 3 - specjaliści piszą o tej metodzie, (która polega na niezliczonej liczbie mikronakłuć i podaniu pod skórę substancji odżywczych), że daje rezultat skóry zagęszczonej, bardziej napiętej i ujędrnionej.
 • Laser Harmony XL pro NIR - metoda usuwania wiotkiej skóry tym urządzeniem sprowadza się do wykorzystania światła bliskiego podczerwieni. W trakcie zabiegu dochodzi do podgrzania i skurczu włókien kolagenowych. Dzięki takiemu działaniu wytwarzają się nowe włókna kolagenowe, które w efekcie powodują wygładzenie skóry.

8 thoughts on “Jak uzyskać efekt elastycznej i gładkiej skóry po odchudzaniu?

 1. gata999

  Polecam zabieg karboksyterapii na obwisłą skórę, w moim przypadku zaskutkował, stan mojej skóry się polepszył i czuje się o wiele lepiej.

  Reply
 2. Ula

  Jestem przed zabiegiem laserowym na obwisłą skórę, dużo na ten temat czytałam i myślę, że jest to dobry wybór. Zastanawiałam się jeszcze nad karboksyterapią ale z opinii wywnioskowałam, że lepszym pomysłem będzie zabieg laserowy.

  Reply
  1. owhoicta41

   Ja na moją obwisłą skórę po odchudzaniu zastosowałam karboksyterapie, zmiany zauważyłam bardzo szybko i jestem z nich zadowolona 🙂

   Reply
 3. asa1312

  Ja ostatnio robiłam sobie zabieg Dermapenem3 w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Zabieg miała wykonany na twarzy. Jestem już starszą kobietą i skóra zaczyna powoli się robić obwisła. Zabieg poprawił mi owal mojej twarzy, spłycił zmarszczki i ujędrnił skórę. Coś niesamowitego, nie spodziewałam się, że w moim wieku td się coś jeszcze zrobić aby poprawić estetykę skóry.

  Reply
 4. Ilona

  A ja już byłam dwa razy w ciąży i mam kompletnie płaski i jędrny brzuch. Widać, że duży wpływ mają tutaj również geny :). Współczuje wam dziewczyny ;/ ;**

  Reply
 5. M@n13K

  Przede wszystkim dieta, duża ilość wody, ćwiczenia oraz nocny body wrapping. Wykonywać to tak z rok i będzie git majonez.

  Reply
 6. oredisowa111

  Witam. Również zmagam się z problemem obwisłej skóry. Czy jest jakiś limit, ponad którym nie mam szans na poprawę? Dość dużo przytyłam w ciąży, a teraz, kiedy wracam do formy, strasznie wisi mi skóra nad blizną po cesarce. Mogę mieć jeszcze nadzieję na poprawę?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

50 − 47 =