Zioła na hemoroidy

Hemoroidy są przede wszystkim bardzo bolesne, więc na początku należy złagodzić ból, jaki towarzyszy ich pojawieniu się. To też swędzenie, pieczenie i inne dolegliwości, które często nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Można je ograniczyć za pomocą naturalnych sposobów, stosując zioła o potwierdzonej skuteczności. Działają one przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz przeciwbólowo. Na najczęściej polecane zioła wyrasta Procto Vitale – dostępne już w Polsce połączenie prawoślazu, szałwii lekarskiej, ziela skrzypu oraz ziela rdestu ptasiego.

Czym są hemoroidy

Żylaki odbytu powstają wtedy, gdy żyły powiększają się ze względu na to, że zatrzymują krew i rośnie w nich ciśnienie. Hemoroidy są splotami żylnymi, znajdującymi się w błonie śluzowej odbytnicy. Ze względu na wzrost ciśnienia dochodzi do dwóch rodzajów ich uwypuklenia: wewnętrznego lub na zewnętrznego. Z reguły jest to uwypuklenie zewnętrzne, co pozwala na wyczucie hemoroidów.

Przyczyny powstawania hemoroidów

Hemoroidy powstają ze względu na siedzący tryb życia, towarzyszącą mu nadwagę i otyłość oraz związane z nimi zaparcia i trudności z regularnym wypróżnianiem. Częste są także hemoroidy w ciąży oraz po porodzie.

Objawy hemoroidów

Hemoroidy łatwo rozpoznać samodzielnie. Charakteryzuje je wiele objawów. Należy do nich przede wszystkim podrażnienie i świąd odbytu oraz jego bezpośrednich okolic. Nierzadkie jest także zaobserwowanie krwi w stolcu, związane z uszkodzeniem śluzówki. Hemoroidom towarzyszy także ból. Jest on większy podczas wypróżniania, kiedy dojść może nawet do pęknięć okołoodbytniczych, pojawić się mogą szczeliny, a guzki krwawnicze niekiedy nawet wypadają. Jest to z oczywistych względów wysoce niekomfortowe.

Dlatego warto jak najszybciej rozpocząć leczenie hemoroidów. Często kolejka do lekarza jest długa, niełatwo dostać się nawet do specjalistów przyjmujących prywatnie. Można jednak zacząć leczenie na własną rękę, stosując bezpieczne i skuteczne preparaty ziołowe. Oparte na naturalnych składnikach maści gwarantują działanie przeciwobrzękowe, przeciwbólowe oraz przeciwbakteryjne.

Leczenie hemoroidów

Skuteczność preparatów ziołowych jest znana od lat. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że działają we wszystkich fazach choroby hemoroidalnej. W końcowej fazie powinny być jednak wsparciem farmakoterapii, ale na początku mogą ją z powodzeniem zastąpić.

Coraz częściej polecanym preparatem na hemoroidy jest zioła Procto Vitale. To autorskie połączenie liści szałwii lekarskiej, ziela rdestu ptasiego oraz ziela skrzypu i korzenia prawoślazu.

ziola-na-hemoroidyZioła stanowiące skład tego zioła mają szerokie zastosowanie w medycynie, nie tylko naturalnej. Szałwia, zawierająca tujon, cyneol, kamforę, bornel, pinen, a także taniny i flawonoidy jest pełna witamin A, C oraz B, a także garbników, kwasów organicznych, karotenu i minerałów (wapń, magnez, potas, sód, cynk, żelazo). To lepsze niż jakakolwiek sztuczna multiwitamina, a pozytywnych efektów jego działania jest bez liku. W walce z hemoroidami pozwala szybciej strawić tłuste potrawy, co zmniejsza kłopoty z wypróżnianiem, będące bezpośrednią przyczyną hemoroidów. Ziele rdestu ptasiego zawierające m.in. flawonoidy, krzemionkę, garbniki, fenolokwasy, cukry, śluzy i sole mineralne, działa rozkurczowo, dzięki czemu przyspiesza przemiana materii i zaparcia nie występują. Ziele skrzypu cechuje się natomiast działaniem antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Prawoślaz lekarski stosuje się nie tylko przy hemoroidach, ale też uszkodzeniach nabłonka czy podrażnieniach.

Nic dziwnego, że Procto Vitale coraz częściej jest polecane także przez doświadczonych lekarzy, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że naturalne zioła często jest znacznie bardziej skuteczne niż farmakoterapia. Jest to też terapia całkowicie pozbawiona zagrożeń skutkami ubocznymi, więc szybko zyskuje uznanie w świecie lekarzy i pacjentów.

6 thoughts on “Zioła na hemoroidy

 1. Milena

  Tego specyfiku nie stosowałam, ale moje doświadczenie pokazuje, że zioła są znacznie skuteczniejsze niż leki bez recepty kupowane w aptece. Mam wręcz wrażenie, że w aptekach często sprzedają po prostu to, co jest aktualnie reklamowane w telewizji, a nie skuteczne leki, które mogą pomóc ludziom. Tymczasem zioła zawsze działają - na jednych słabiej, na innych lepiej, ale działają.

  Reply
  1. Senna Marzenna

   A ja stosowałam i naprawdę polecam! Zabrzmi to jak chamska reklama, ale Procto Vitale zastosowałam tuż po porodzie, bo hemoroidy miałam już w ciąży i chciałam się ich jak najszybciej pozbyć. Naprawdę wystarczyło kilka dni i było po sprawie. Bez żadnej chemii, krępujących wizyt u lekarza i innych.

   Reply
 2. Olga

  U mnie zioła pomagają na wszystko. Dziadek stosował napar domowej roboty i zawsze świetnie to u niego działało. Hemoroidy pojawiały się u niego regularnie, bo miał taką dietę, że lepiej nie mówić...

  Reply
 3. Maras

  Absolutnie wszystkie choroby można wyleczyć za pomocą naturalnych składników, które znajdują się w ziołach. A hemoroidy to nie choroba, tylko dolegliwość, więc sprawa jest już całkiem prosta. Wystarczy wybrać odpowiednie zioła i właściwie po kilku dniach już widać efekty. Ale na pewno będzie to zdrowiej niż brać zastrzyki czy łykać tabletki, albo smarować się jakąś maścią zrobioną przez naukowców w maseczkach.

  Reply
  1. Baltic

   Trochę przesadzili z tą reklamą, ale działa. Ważne jest jednak regularne stosowanie. Pamiętajcie, że nie od razu zacznie się poprawa, ale stosować można to cały czas. Najważniejsze jednak jest to, żeby do hemoroidów w ogóle nie dopuszczać. A nie jest to wiedza tajemna i bardzo łatwo to zrobić.

   Reply
 4. Pies

  A ja kupiłem Procto Vitale zanim to było modne 😛 I działało elegancko, ale dla mnie najważniejsze jest jeszcze jedno: nie emituje zapachu, czyli pisząc wprost: nie śmierdzi! Nie ma nic gorszego niż maści na hemoroidy, które czuć z kilometra, bo są nasączone nie wiadomo czym. Wszędzie poznam ten zapach! A tu nie ma takiego zagrożenia, pijesz sobie spokojnie procto vitale i jest pieknie, tylek nie boli 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 2 =