Jak zlikwidować zmarszczki? Skuteczne sposoby

Zmarszczkami nazywa się niewielkie załamania na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Aczkolwiek czasami zdarza się, iż nasz wygląd nie sugeruje tego, jak wygląda nasza metryka. Otóż czynników, które wpływają na szybsze starzenie się skóry jest wiele, należą do nich między innymi częste wizyty w solarium i w saunie, jak również czynniki genetyczne.

Do jednych z najszybciej pojawiających się, a zarazem najtrudniejszych do usunięcia należą zmarszczki wokół ust, jak również zmarszczki wokół oczu. Wiele osób zastanawia się, jak zlikwidować zmarszczki pod oczami. Otóż metod na zmarszczki pod oczami, a w szczególności na lwie zmarszczki - jest wiele. Natomiast przed podjęciem decyzji o wyborze danej metody należy skonsultować się z dermatologiem, bądź certyfikowanym kosmetologiem.

Zmarszczki pod oczami zabiegi

Aby w skuteczny sposób usunąć zmarszczki w okolicach oczu najlepszym sposobem będzie zdecydowanie się na laseroterapię, mezoterapię, bądź botoks.

Tak więc jeżeli chodzi o laseroterapię, to zabieg ten polega na zastosowaniu wiązki lasera, które wnika głęboko w skórę. Poprzez to działanie zostają zamknięte zmarszczki, aczkolwiek pierwszy zabieg może nie przynieść oczekiwanych efektów. Tak więc w celu uzyskania zadowalających rezultatów należy wykonać około czterech takich zabiegów.

Z kolei mezoterapia polega na wstrzykiwaniu koktajlu witaminowego, który powoduje odżywienie skóry, a poprzez to jej wygładzenie. Tutaj także jest sugerowane powtórzenie około czterech zabiegów w celu uzyskania pożądanych efektów.

Natomiast botoks jest zabiegiem, który wygładza zmarszczki, a jego efekty są widocznie niemal od razu. Aczkolwiek jego wadą jest to, iż w żaden sposób on nie odżywia, ani nie nawilża skóry. Przed wyborem tej metody należy skonsultować się z dermatologiem, w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Laserowe usuwanie zmarszczek cena

Cena laserowego usuwania zmarszczek zależy od metody wyboru laseru. Bowiem metoda przy zastosowaniu laseru frakcyjnego waha się w przedziale 500-1000 złotych. Aczkolwiek przy zastosowaniu lasera CO2 cena ta jest tańsza, gdyż waha się w przedziale 300-500 złotych.

4 thoughts on “Jak zlikwidować zmarszczki? Skuteczne sposoby

  1. Grażyna

    Ciekawy artykuł, Ja polecam zabiegi laserowe na pozbycie się zmarszczek, moim zdaniem są bardzo dobrym spososobem na tą niedoskonałość 🙂

    Reply
  2. Halina

    W moi przypadku zadziałały zabiegi mezoterapii, przed mezoterapią korzystałam z kremów antyzmarszczkowych, ale efekty były mało zadowalające, mimo wszystko polecam obie metody 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

34 − 32 =