Problemy ze skórą

Trycholog jest specjalistą zajmującym się diagnozą oraz terapią problemów zdrowotnych związanych ze skórą głowy oraz włosami. Nie jest lekarzem, ale jego szeroka wiedza pozwala na holistyczne spojrzenie na konkretny problem pacjenta, który znajduje się pod jego opieką. Trycholog nie tylko diagnozuje choroby, ale wykonuje również proste zabiegi lecznicze. Jeżeli jednak uzna, że schorzenie występujące u pacjenta wymaga leczenia u lekarza medycyny, np. endokrynologa, wraz z diagnozą kieruje go do specjalisty o odpowiedniej specjalizacji. Wypadanie włosów, przyczyny ich osłabienia oraz problemy ze skórą głowy mogą być objawami wielu chorób.

...continue reading

5 komentarzy

Wiele osób boryka się z różnego rodzaju problemami występującymi na skórze. Mogą one dotyczyć różnych partii naszego ciała. Dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn niezależnie od ich wieku. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest Ultraformer III HIFU możemy skorzystać z zabiegów, które pozwolą nam na walkę z tego rodzaju problemami. Jest to skuteczna, bezpieczna, bezinwazyjna metoda, którą można przeprowadzać na różnych częściach ciała. Do zabiegu nie trzeba się wcześniej specjalnie przygotowywać. Zabiegom za pomocą tego urządzenie można poddawać się niezależnie od pory roku. Po przeprowadzonym zabiegu można niemal natychmiast wrócić do dawnych zajęć.

...continue reading

Zmarszczki to pojawiające się wraz z wiekiem deformacje skóry, które można zauważyć już po 25. roku życia. W pierwszych etapach pojawiają się głównie zmarszczki mimiczne, z kolei w latach późniejszych zmarszczki są efektem niedoboru kwasu hialuronowego.

...continue reading

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest regularne oraz prawidłowe nawilżenie twarzy. Potrzebuje tego każda cera - bez względu na wiek czy płeć. Dobrze wykonane zabiegi nawilżające na twarz dają rewelacyjne rezultaty zarówno przy skórze jak i problematycznej.

...continue reading

Problemy z pękającymi naczynkamiRozszerzone naczynka krwionośne mogą być bardzo kłopotliwym problemem, zwłaszcza pęknięte naczynko na twarzy. Przede wszystkim powstają bardzo często w widocznych miejscach - na nosie i rękach. Niestety trudno je usunąć kremami, zwłaszcza jeśli jest to duże pęknięte naczynko a twarzy. Rozszerzone naczynka pojawiają się również na nogach, dlatego wiele osób szuka pomocy u specjalistów. Usuwanie pajączków na nogach jest kłopotliwe, ponieważ popękane naczynka na nogach mogą szybko powracać, mimo stosowania kremów.

Nieestetyczne są zwłaszcza popękane naczynka na udach, więc wiele osób zgłasza się do gabinetów kosmetycznych przed latem, by móc na plaży pokazać się bez popękanych naczynek. Rozwiązaniem są zabiegi z użyciem lasera lub zamykanie naczynek na twarzy specjalną głowicą hot-cold, wszystko o tych zabiegach i o tym jak dokładnie wygląda zamykanie naczynek za pomocą lasera w Gdyni na stronie jednej z naszych zaprzyjaźnionych klinik.

Laserowe zamykanie naczynek

Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy za pomocą lasera jest wyjątkowo skuteczne. Dobrym wyborem jest laser VariLite 532 nm. oraz VariLite 940 nm. Bardzo polecany jest nowoczesny zabieg z użyciem lasera Varilite. Obkurcza on rozszerzone naczynka i dzięki niemu zamykanie naczynek na twarzy albo na nogach jest znacznie prostsze i skuteczniejsze. Wiązka lasera pochłania w trakcie zabiegu oksyhemoglobinę - nietrwałe połączenie tlenu z krwią. Naczynko zostaje nagrzane, przez co zamyka się i obkurcza. Usuwanie naczynek dzięki temu jest długotrwałe, ponieważ samo zamknięcie ich nie wystarcza. Mogą one się z powrotem rozszerzyć, więc ważne jest ich obkurczenie. Laserowe usuwanie naczynek jest więc zabiegiem z dobrą skutecznością na różnych częściach ciała, ponieważ laser działa jedynie na naczynko, a nie na tkanki obok, przez co nie są one uszkodzone.

Kolejnym laserem, który świetnie działa na zamykanie naczynek krwionośnych jest Quadrostar Pro Yellow. Jest to także laser, który działa na oksyhemoglobinę. Nie powoduje podrażnień, a łatwe dostosowanie głębokości wnikania lasera znacznie usprawnia likwidację rozszerzonych naczynek. Usuwanie pajączków na nogach, czy popękane naczynka na nosie nie powinny być dla niego problemem.

Przy dużych zmianach naczyniowych warto wybrać Laser Harmony XL. To nowoczesny laser, który pomaga pozbyć się pękających naczynek, ale również drobnych zmian naczyniowych, w tym rumienia na twarzy. Znacznie uszczelnia naczynia krwionośne i bezpiecznie działa nawet na wrażliwą , cienką skórę. Jeśli interesuje nas laserowe usuwanie naczynek to urządzenie może być dobrym pomysłem.

...continue reading