Czym są wągry i jak je usunąć?

Brzydkie, charakterystyczne kropki na skórze, czyli wągry, są prawdziwym utrapieniem. Potrafią pojawić się w każdym wieku, zwykle u osób o skórze przetłuszczającej się lub mieszanej, a walka z nimi jest bardzo trudna.

Współczesna nauka znalazła jednak skuteczny sposób na wągry.

Skuteczne usuwanie wągrów

Koniecznie trzeba zapomnieć o domowych sposobach, w tym o tak dyskusyjnych jak wyciskanie wągrów. Nowoczesna kosmetologia sprawia, że usuwanie wągrów jest nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne i nie powoduje powikłań w postaci brzydkich blizn.

Jak pozbyć się wągrów? Oto najpopularniejsze metody:

  • peelingi chemiczne
  • zabieg Acnelan
  • peeling kawitacyjny
  • mikrodermabrazja.

Wągry na twarzy to już nie problem

Jaki zabieg zastosować, gdy są wągry na twarzy czy plecach? Wyboru powinien dokonać specjalista, który przyjrzy się skórze i dobierze taki, który da najlepsze efekty.

Jeśli mamy wągry na nosie, to doskonałym sposobem mogą być peelingi chemiczne. Stosuje się w nich mieszankę specjalnie dobranych substancji (m.in. kwasów pirogronowego, salicylowego i innych), które oczyszczają skórę ze starych komórek, a także mieszki włosowe i okolice gruczołów łojowych. Oprócz tego zostaje uregulowana praca tych ostatnich.

Zabieg Acnelan jest podobny do peelingu chemicznego. Tu też stosuje się mieszaninę kilku substancji, która działa silnie oczyszczająco, a dodatkowo reguluje wydzielanie sebum. Doskonale nadaje się na wągry na plecach, a także na twarzy.

Nie tylko chemia

Peeling kawitacyjny jest bardzo skuteczną metodą usuwania wągrów. Polega na oczyszczaniu skóry przy pomocy ultradźwięków. Usunięte zostają martwe, zrogowaciałe komórki i nadmiar sebum.

Mikrodermabrazja to kolejny sposób, jak oczyścić twarz z wągrów. Polega on na peelingu przy pomocy specjalnej głowicy pokrytej diamentami. Ściera ona skórę, usuwając stare komórki. Zabieg jest bezpieczny i delikatny, ale bardzo skuteczny. Dodatkowym efektem jest zmatowienie skóry przetłuszczającej się i spłycenie zmarszczek.

 

Artykuł napisany przy współpracy z medicomag.pl.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 5 =